Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akça Özgürgünü ziyaret etti
08 Nisan 2011 Cuma Saat 13:58

Akça Özgürgünü ziyaret etti

T.C . Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, göreve başlamasının ardından gerçekleştirdiği nezaket ziyaretlerine Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ü ziyaret ederek devam etti.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, göreve başlamasının ardından gerçekleştirdiği nezaket ziyaretleri çerçevesinde bugün de Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ü ziyaret etti.

Dışişleri Bakanı Özgürgün, TC Lefkoşa Büyükelçisi Akça’yı bakanlık yetkilileriyle birlikte kapıda karşılarken; görüşmede Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Aytuğ Plümer ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Hakan Çakıl da hazır bulundu.

TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Dışişleri Bakanı Özgürgün’e resmi ziyarette bulunmakta olduğunu belirterek, yeni kabinede görevinde kaldığı için de tebrik etti.

ÖZGÜRGÜN

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün de, TC Lefkoşa Büyükelçisi Akça’yı makamında görmekten duyduğu mutluluğu belirterek, görevinde başarılar diledi.

TC Lefkoşa Büyükelçisi Akça ile, diğer büyükelçilerle olduğu gibi Kıbrıs konusu ve dış politikanın yürütülmesi konusunda derin işbirliği ve yoğun bir çalışma içerisinde olacaklarını ifade eden Özgürgün, “Bundan önceki büyükelçilerimizle olduğu gibi kendisiyle de her konuda ve özellikle Kıbrıs konusunda istişarelerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Özgürgün, Anavatan Türkiye olmadan Kıbrıs sorununun çözülemeyeceği gerçeğinden hareketle Türkiye ile olan işbirliği ve yakın çalışma mesaisinin özellikle Kıbrıs konusunda yoğunlaşarak devam edeceğini vurguladı.

“Kıbrıs meselesinin Anavatan Türkiye olmadan halledilemeyeceğini iç ve dıştan herkese mesaj olarak verilmesi bizim görevimiz” ifadesini kullanan Özgürgün, son zamanlarda bu konuda üzücü gelişmeler meydana geldiğini belirtti.

Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs meselesinin Anavatan Türkiye ve 1974’de Kıbrıs’a barışı getiren Türk Silahlı Kuvvetleri’nin etkin ve fiili garantisi olmadan çözülemeyeceğini bir kez daha yineledi.

Özgürgün, “Bunun için Kıbrıs Türk halkı ve hükümet olarak dış politikamızı bu çerçevede devam ettiriyoruz” dedi.

AKÇA’YA EYLEM SORUSU

Kabulde bir basın mensubunun dünkü eylemle ilgili soru sorması üzerine ise TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, resmi ziyaret yapmakta olduğunu belirterek,  bu konuda değerlendirme yapmayacağını söyledi.

Bu haber toplam 1619 defa okunmuştur
Akça Özgürgünü ziyaret etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans