Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tel-Sen Dairemiz İflas Etmedi
10 Nisan 2011 Pazar Saat 15:02

Tel-Sen Dairemiz İflas Etmedi

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan “gerek Bayındırlık Ulaştırma Bakanı gerek Telekomünikasyon Dairesi ile iş yapan bir kesimin, ısrarla dairenin iflas ettiğini bu nedenle özelleştirilmesi, şirketleştirilmesi gerektiğini” ortaya koydukların

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan “gerek Bayındırlık Ulaştırma Bakanı gerek Telekomünikasyon Dairesi ile iş yapan bir kesimin, ısrarla dairenin iflas ettiğini bu nedenle özelleştirilmesi, şirketleştirilmesi gerektiğini” ortaya koyduklarını savunarak “Bu aşamada bilinmesini isteriz ki Telekomünikasyon Dairesi iflas etmemiştir iflas ettirilmek istenmektedir” dedi.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan yazılı açıklamasında, Telekomünikasyon Dairesi hakkında hükümetin bakanlarının birbirlerinden farklı konuştuklarını da ileri sürerek “Açıkça görülmektedir ki hükümet, Telekomünikasyon Dairesi konusunda akılcı çözümler üretme yerine, sınıfta kalmıştır” şeklinde konuştu. Soysan, Tel-Sen’in, ne “Özelleştirme” ne de “Şirketleştirme” adı altında atılacak hiçbir adımı kabul etmediğini vurguladı.

Tamay Soysan özetle şu görüşleri de ortaya koydu:

“Telekomünikasyon Dairesi’nin bir kamu bankasına var olduğu belirtilen borç, her ne kadar kağıt üzerinde Telekomünikasyon Dairesinin borcu olarak gözükse de buna Telekomünikasyon Dairesinin borcu demek doğru değildir. Bu borç Telekomünikasyon Dairesi gelirlerini kendi uhdesinde toplayan ve Telekomünikasyon Dairesi’ne kağıt üzerinde gözüken borcu ödeme şansı dahi tanımayan Maliye Bakanlığının borcudur. 1992 yılından bu yana oluşan bu borçtan o tarihten günümüze kadar Telekomünikasyon Dairesi idareciliği yapanlar, ilgili Bakanlar ve Bakanlık yetkilileri ile Bakanlar Kurulları sorumlu tutulmalıdır.”

Tel-Sen Başkanı, Telekomünikasyon Dairesi’nin akılcı çözümler üreten bir yönetim şekliyle kısa vade ve uzun vadede, “iddia edildiği gibi çok büyük olmayan rakamlarla” yapacağı yatırımlarla, bir anda vatandaşın her türlü isteğine cevap verebilen kabiliyette bir yapıya dönüştürülebileceğini de söyledi.

Telekomünikasyon Dairesi çalışanlarına da çağrıda bulunan Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan “mücadelemizde düne göre farklı bir evreye geçmiş durumdayız” diyerek kendilerini yıldırmaya yönelik söylemleri eleştirirken; “Ancak bizlerin ortaya koyduğu bu mücadele cebimizi doldurma mücadelesi, işsiz kalmama, daha rahat çalışma mücadelesi değildir, ortaya koyduğumuz mücadele ülkemizin menfaatlerini koruma mücadelesidir” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1653 defa okunmuştur
Tel-Sen Dairemiz İflas Etmedi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans