Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi Avrupai Çehreye Kavuşacak
11 Nisan 2011 Pazartesi Saat 18:58

Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi Avrupai Çehreye Kavuşacak

Sağlık Bakanlığı, Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’nin daha çağdaş ve Avrupai bir çehreye kavuşması için çalışma başlattığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’nin daha çağdaş ve Avrupai bir çehreye kavuşması için çalışma başlattığını açıkladı. Bakanlık, merkezde yaşayanların tedavilerinin aksatılmasının söz konusu olmadığını da kaydetti.

Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yapılan açıklamaya göre, Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’nde haftada 2 gün uzman hekim hizmet veriyor ancak çok kısa bir süre sonra bu hizmet, haftada 3 güne çıkartılacak.

Hızır Servis’e bağlı olarak acil durumlarda, merkezde yatan hastalara gecikmeden, anında müdahale yapılabiliyor. Vardiya yöntemiyle 7 hemşirenin görev yaptığı merkezde, devlete ait 7, özel sektörden hizmet alımı şeklindeyse 15 hasta bakıcısı bulunuyor.

“TEDAVİLERİN AKSATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL”

Hastaların tıbbi tedavilerinin hiçbir şekilde aksatılmasının söz konusu olmadığının belirtildiği açıklamada, “Hastaların tıbbi tedavi ihtiyaçları, hemşireler tarafından aksatılmadan yapılmaktadır. Hastaların yemek, alt temizliği, tıraş ve banyo gibi ihtiyaçları ise hemşirelerin gözetiminde, merkezde görevli bulunan 15 hasta bakıcı tarafından yapılmaktadır” denildi.

Merkeze, zaman zaman yardımsever yurttaşlar tarafından yapılan gıda ve kıyafet yardımlarının, yine hastalar için kullanıldığı, bunları personelin kullanması veya heba etmesinin söz konusu olmadığı ifade edilen açıklamaya göre, Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’nde yemekler diyetisyenler gözetiminde hazırlanıp sunuluyor.

Hastaların moral değerlerinin yüksek tutulması amacıyla, gerek merkezde gerekse merkez dışında sık sık sosyal etkinlikler yapıldığı kaydedilen Sağlık Bakanlığı açıklamasında, son 3 haftada hastalar için iki kez yemekli eğlence düzenlendiği ve bu eğlencelere katılabilen hastaların moral değerlerinin yükseldiği belirtildi.

Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’nde haftada üç gün uzman fizyoterapistin görev yaptığı kaydedilen açıklamada, hastaların ve merkezin güvenliğinin, 24 saat kesintisiz 12 kamera ve 3 güvenlik elemanları tarafından sağlandığı bildirildi.

Merkezin hijyen ve temizliğinin özel bir şirketten alınan hizmetle sürdürüldüğü kaydedilen Sağlık Bakanlığı açıklamasında, “Merkezde temizlik işlerinin aksaması hiç bir şekilde mümkün değildir” denildi.

“TEK TARAFLI HABERLER KURUMLARIMIZI YIPRATIYOR”

Sağlık Bakanlığı açıklamasında şu ifadelere de yer verildi:

“Sağlık olgusunun her şeyin önünde olduğu anlayışıyla görev yapan Sağlık Bakanlığı, asılsız ve kulaktan dolma iddialarla haber yapılmasını doğru bulmamaktadır. İlgili tüm tarafların görüşüne başvurmadan, tek taraflı yapılan sağlık haberleri,  kurumlarımızı yıpratmaktan ve zarar vermekten başka bir amaca yaramamaktadır. Unutmayalım ki, sağlık kurumlarımız hepimize gereklidir”.

Bu haber toplam 13167 defa okunmuştur
Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi Avrupai Çehreye Kavuşacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans