Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadın Konuk Evi
11 Nisan 2011 Pazartesi Saat 19:00

Kadın Konuk Evi

Sağlık Bakanlığı, Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’nin daha çağdaş ve Avrupai bir çehreye kavuşması için çalışma başlattığını açıkladı. Bakanlık, merkezde yaşayanların tedavilerinin aksatılmasının söz konusu olmadığ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “kadın konuk evi” kurmak için konser organize eden Sosyal Riskleri Önleme Vakfı  ve Yurtsever Kadınlar Birliği ile etkinliğin ana sponsoru Kuzey Kıbrıs Turkcell’in yetkililerini kabul etti.

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, siyasilerin yer aldığı ve “Hoşgörü” adı verilen müzik grubu tarafından verilecek konsere davet edildi.

Cumhurbaşkanı’nı ziyaret eden heyette Yurtsever Kadınlar Birliği Başkanı Hatice Düzgün, Sosyal Riskleri Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Selda İçer  ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Dağhan Fellahoğlu yer aldı.

Selda İçer, kabulde yaptığı konuşmada, “Ülkemizde kadına karşı şiddet ve kadın istismarında bazı sıkıntılar var” dedi ve şiddete maruz kalan kadınlara yönelik  sığınma evi kurmak amacıyla siyasi parti temsilcilerinin konser vereceği bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti.

İçer, “Biz bir adım atalım bir kapı açalım belki arkamızdan gelinir ve bu sorunumuz da ortadan kalkar dedik” diye konuştu.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ise, ülkede sosyal sorunların var olduğunun, boşanmaların oldukça fazla olduğunun hatta bazı geçimsizliklerin aşırı sertliğe vardığının, bazı kadınların sığınacak bir yeri olmadığı için başına çeşitli haller geldiğinin bilindiğini söyledi.

Söz konusu iki örgütün ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’in bu duyarlılıkla hareket etmesinin güzel olduğunu belirten Eroğlu, Turkcell’in katkılarının yanında halkın katkılarının da olacak olmasının da memnuniyet verici olduğunu kaydetti.

Eroğlu, konserin olacağı 14 Nisan akşamı Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas ile bir çalışma yemeğine katılacak olmasından dolayı konsere gidemeyeceğini ancak daha sonraki konserlerden birine katılmaya çalışacağını söyledi.

Sosyal Riskleri Önleme Vakfı’nı güzel bir düşüncenin örneği olarak gördüğünü belirten Eroğlu, evin kurulmasının kolay bir iş olmadığını, devletten de katkı talep edilmesi gerektiğini, Cumhurbaşkanlığı’nın da gerektiğinde katkıda bulunacağını belirtti. Evin kurulduktan sonra idamesinin de önemli olduğunu kaydeden Eroğlu, “İnşallah fazla müşteriniz olmaz” dedi.

Bu haber toplam 1847 defa okunmuştur
Kadın Konuk Evi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans