Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akça Ünverdiyi Ziyaret Etti
12 Nisan 2011 Salı Saat 09:58

Akça Ünverdiyi Ziyaret Etti

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’yi ziyaret etti.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’yi ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi konuşmasında, Akça’nın uzun yıllardır KKTC’de olduğunu anımsatarak, “Her zaman yanımızda olacağınızı ve KKTC halkını çok sevdiğinizi biliyoruz” dedi.

Ülkenin zor günlerden geçtiğini ve her zamanki gibi Türkiye’nin desteğinin sürdüğünü belirten Ünverdi, Akça’nın alanında uzman olduğunu ve bu tecrübelerden faydalanacaklarını kaydetti.

Ünverdi, Akça’nın KKTC’yi tanıyan bir kişi olmasının ülkeye artı olarak yansıyacağını ifade ederek, bakanlığıyla işbirliği içerisinde çok olumlu işler yapacaklarına inandığını söyledi.

Büyükelçi Akça da, Ünverdi’nin de kendisi gibi görevine yeni geldiğini belirterek, nezaket ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar dilemek istediğini söyledi.

Akça, Ünverdi’yle geçmişte farklı konularda bir araya geldiklerini ancak yeni görevlerinde ilk kez görüşeceklerini kaydetti.

Önümüzdeki dönemde en yoğun çalışacakları bakanlıklardan birinin de Çalışma Bakanlığı olduğuna işaret eden Akça, KKTC’de Türkiye’den gelip çalışan kişi sayısının fazla olması nedeniyle sürekli görüşmeleri gerekeceğini ekledi.

Bu haber toplam 1679 defa okunmuştur
Akça Ünverdiyi Ziyaret Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans