Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖDAK İspanya da
12 Nisan 2011 Salı Saat 15:57

YÖDAK İspanya da

YÖDAK, İspanya’nın başkenti Madrid’de Uluslararası Yüksek Öğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği’nin INQAAHE Genel Kurul toplantısına katıldı.

Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK), İspanya’nın başkenti Madrid’de Uluslararası Yüksek Öğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği’nin (INQAAHE) Genel Kurul toplantısına katıldı.

YÖDAK’tan yapılan açıklamaya göre, yüksek öğretim kalite güvence ajansları, ulusal kalite güvence ajansları ve yüksek öğretim kurumlarının bir üst kurulu olarak kabul edilen INQAAHE toplantısı, 300’ün üzerinde katılımla gerçekleşti. Toplantıda KKTC’yi, INQAAHE’ye geçtiğimiz yıl tam üye olan YÖDAK ile Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) temsil etti.

Genel Kurul toplantısına katılan YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak ve DAÜ adına Prof. Dr. Mehmet Altınay’ın aynı zamanda Genel Kurul seçimlerinde oy kullandığı belirtilen açıklamada, YÖDAK heyetinin ayrıca düzenlenen atölye çalışmaları ve çeşitli konferanslara da katıldığı kaydedildi.

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak toplantıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Toplantılara etkin katılımımız yanında, başta çevre ülkeleri olmak üzere birçok yüksek öğretim kalite güvence ajansı ağı ve ulusal kalite güvence ajansları temsilcileriyle işbirliği yapmakla ilgili girişimlerimiz yönünden temaslarımız çok başarılı geçmiştir” dedi.

INQAAHE’nin eski başkanı Dr. David Woodhouse ve yeni başkanı Prof. Mavia Jose Lemaitre ile de bir araya gelen YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Bıçak, “Hem eski, hem de şu anki INQAAHE Başkanı’nı KKTC’ye davet ettim. Başkanlar bu davetlerimize olumlu yanıt vermişlerdir. Ziyaret tarihleri önümüzdeki günlerde belirlenebilecektir” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1729 defa okunmuştur
YÖDAK İspanya da Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans