Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taçoy Ve Serdaroğlu Başbakanla Görüştü
12 Nisan 2011 Salı Saat 19:40

Taçoy Ve Serdaroğlu Başbakanla Görüştü

UBP hükümetindeki değişikliklerden sonra parti içinde meydana gelen gelişmeler çerçevesinde UBP milletvekilleri Hasan Taçoy ve Ergün Serdaroğlu, bu akşam Başbakan İrsen Küçük’ü, Başbakanlık’ta ziyaret etti.

UBP hükümetindeki değişikliklerden sonra parti içinde meydana gelen gelişmeler çerçevesinde UBP milletvekilleri Hasan Taçoy ve Ergün Serdaroğlu, bu akşam Başbakan İrsen Küçük’ü, Başbakanlık’ta ziyaret etti.

Başbakan konuyla ilgili açıklama yapmazken, iki milletvekili Başbakanlık’tan çıkışta basının sorularını yanıtladı.

UBP Milletvekili Hasan Taçoy açıklamasında, “Arkadaşlarla bir araya gelmekteki amaç, ülke ve parti için gerekli çalışmaların yapılması. Sayın Başbakan, partimizin genel başkanıyla görüşmek üzere ikimiz görevlendirildik. Arkadaşlarla aramızda değerlendirme yaparak yarın bunları paylaşacağız” dedi.

“Ülke ve partideki sıkışıklıkları gidermek için çareler üretilmesini istediklerini” söyleyen Taçoy,  “Bunları hep birlikte üreteceğimize inanıyoruz. Bu doğrultuda çalışma başlattık” diye konuştu.

Sorunun kesinlikle bakanlık ve kabinedeki revizyon olmadığını belirten Taçoy, somut taleplerinin sorulması üzerine, “KKTC’nin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal koşulların değerlendirilmesinin yapılmasıdır” dedi.

Taçoy, “Taleplerinizi yazılı verdiniz mi?” sorusu üzerine “verildi” derken, “Muhtıra mı verdiniz?” şeklindeki soru üzerineyse, “hayır” yanıtını verdi.

Bu konunun içinde 7 kişinin isminin geçtiğini ve bunların siyasi hayatlarını UBP’de başlatarak bu partide devam ettiren insanlar olduğunu söyleyen Taçoy, “Onun için istifadır, falandır gibi konulara sakın girmeyin. Buradaki esas amaç, arzulanan UBP’nin iç meselesinin içeride çözümlenmesidir. Bunu en iyi şekilde çözüp neticeyi de tüm halkımızla paylaşırız” dedi.

Taçoy, bir soru üzerine Başbakan’ı genel kurulun seçtiğini, olağanüstü genel kurullarda münhal yer yoksa seçim olmadığını, Başbakan’ın istifasını talep etmediklerini kaydetti.

Hasan Taçoy, hangi milletvekillerinin kendileriyle hareket ettiğinin sorulması üzerine, “Konunun kimin kendileriyle olup, kimin kendileriyle olmadığı meselesi değil, partinin iç meselesi olduğu” yanıtını verdi.

UBP Milletvekili Ergün Serdaroğlu ise eleştirilerini, kabine revizyonu öncesinden başlattıklarını ve ilçe başkanlarının istifalarını geri aldırdıklarını, bunları içlerinde tartışacaklarını, ne şahsi çıkar peşinde olduklarını ne de partiye ve ülkeye zarar vermek gibi bir düşünceleri olduğunu söyledi. Serdaroğlu, “Bakanlık sevdalısı değiliz” dedi.

Serdaroğlu, muhalefetin hükümet aleyhine vereceği gensoru önergesine ilişkin tavırlarının sorulması üzerine, bunun gündemlerinde olmadığını kaydetti.

Bu arada Serdaroğlu, “Talepleriniz karşılanmazsa istifa edecek misiniz” şeklindeki soruya “kesinlikle etmeyeceğiz” şeklinde yanıt verdi.

Bu haber toplam 1625 defa okunmuştur
Taçoy Ve Serdaroğlu Başbakanla Görüştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans