Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UBPde ilk toplu görüşme...
14 Nisan 2011 Perşembe Saat 01:29

UBPde ilk toplu görüşme...

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük’ün parti içindeki tepkili milletvekilleriyle görüşmesi sona erdi. Başbakan İrsen Küçük bugünkü toplantıda milletvekillerinin gündeme getirdiği konularının birlikte

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük ve parti içi tepkili vekillerin oluşturduğu Demokrasi Grubu arasındaki ilk toplu görüşme bugün yapıldı.

Başbakan İrsen Küçük bugünkü toplantıda milletvekillerinin gündeme getirdiği konularının birlikte değerlendirildiğini, ve grubun teklifi olan parti meclisini toplantıya çağırma talepleinin kabul edildiğini açıkladı.

Bilindiği üzere 7 kişiden oluşan grup başbakan irsen Küçük'ün ortaya koyduğu erken seçim ve kendilerinin ortaya koyduğu erken kurultay taleplerinin parti meclisinde görüşülmesini talep etmişlerdi.

Başbakan Küçük, bu amaçla pazartesi saat 15.00’te Genel Yönetim Kurulu’nu, salı günü saat 15.00’te de Parti Meclisi’ni toplantıya çağıracağını kaydetti.

Meclis’teki nisap krizinin ardından bugün saat 10.30 sıralarında UBP’nin Köşklüçiftlik’teki binasında yer alan görüşmeye Güzelyurt Milletvekili Türkay Tokel; Girne milletvekilleri İlkay Kamil, Ergün Serdaroğlu ve Necdet Numan, Lefkoşa milletvekilleri Zorlu Töre ve Hasan Taçoy katıldı.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun da hazır bulunduğu görüşmeye Genel Sekreter Ertuğrul Hasipoğlu da saat 11:30 sıralarında dahil oldu.

UBP’NİN BÜYÜK, KÖKLÜ VE GELENEKLERİ OLAN BİR PARTİ

UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, toplantı sonrasında basına yaptığı açıklamada, milletvekilleriyle partide son günlerde tartışılan konuları değerlendirdiklerine dikkat çekerek, UBP’nin büyük, köklü ve bazı gelenekleri olan bir parti olduğunu vurguladı.

UBP’nin ağırlıklı konularını çeşitli kademelerinde görüştürmesi geleneği olan bir parti olduğuna işaret eden Küçük, milletvekillerinin gündeme getirdiği konuları kendisinin değerlendirdiğini, ancak konuların parti yetkili kurullarında da görüşüleceğini söyledi. Başbakan Küçük, pazartesi günü saat 15.00’te Genel Yönetim Kurulu’nu, salı günü saat 15.00’te de Parti Meclisi’ni toplantıya çağıracağını kaydetti.

Başbakan Küçük, “Böylelikle arkadaşlarımızın bize taşıdığı konular veya partililerin zaman içinde ilettiği konular partinin yetkili organlarında görüşülecek” şeklinde konuştu.

“BAŞARISIZ OLACAK”

Bir gazetecinin, muhalefetin yarın güvensizlik önergesi vereceğini hatırlatması üzerine de Başbakan Küçük, bu girişimlerin başarısız olacağını söyledi. Başbakan Küçük, güvensizlik önergesi verme girişimini, “muhalefetin içinde bulunulan ortamdan kendi lehine bazı sonuçlar çıkarma çabası” olarak niteledi.

Başka bir gazetecinin, “Arkadaşlarımızın konuları diyorsunuz… Nedir bu konular, sıkıntı nedir” sorusu üzerine ise Küçük, “Sıkıntı değil, konuların yetkili organlarda değerlendirmesi. Arkadaşlarımızla bir görüş farkımız yoktur, ama yetkili kurullarda çeşitli konularda ve açık gündemle bir toplantı yapacağız. Şimdiden belli bir gündem olmadığı için açıklama yapmam mümkün değil” dedi.

Yarınki meclis oturumuna katılım olup olmayacağı sorusu üzerine ise Başbakan İrsen Küçük, “Arkadaşlarımız görevlerinin başındadır” demekle yetindi.

Bugün ve yarın yine meclise girmeyecekler.

Özel kaynaklardan edinilen bilgilere göre vekiller ne bu gün ne de perşembe gün meclise girmeyecekler. Pazartesi gün meclis toplantısına katılıp katılmayacakları ise pazartesi sabah yapılacak toplantıda netlik kazanacak.

Bu haber toplam 1601 defa okunmuştur
UBPde ilk toplu görüşme... Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans