Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dürüst’e Nezaket Ziyareti
14 Nisan 2011 Perşembe Saat 15:48

Dürüst’e Nezaket Ziyareti

Doğancı Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri, bugün, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Doğancı Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri, bugün, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Bakanlık Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, kabulde yaptığı konuşmada, Doğancı’nın üretici halkının sosyal ve sportif etkinliklere önem verdiğini belirterek, yapımı devam eden Doğancı Spor Kulübü Lokali’nin hizmete açılması için gerekli katkıyı olanaklar ölçüsünde yapacaklarını ifade etti.

Doğancı  Spor Kulübü etkinliklerinin bölge halkını moral motivasyon yönünden desteklediğine dikkat çeken Dürüst,  kulüp binasının sadece sportif amaçlı kullanılmayacağını, sosyal ve sportif etkinliklere de açık olduğunu kaydetti.

En kısa zamanda Doğancı’yı ziyaret ederek kulüp lokalinin son durumunu inceleyeceğini ve diğer gereksinimleri tespit edeceğini vurgulayan Bakan Dürüst, spor kulüplerinin devletin katkısının yanı sıra kendi olanaklarıyla ayakta durduklarını söyledi. Dürüst, “spor kulüpleri gençliğe hizmette öncü bir rol üstlenmektedirler” dedi.

Doğancı Kooperatifi Başkanı Ahmet Nazım da, Doğancı Spor Kulübü’nün eski binasının atıl durumda olduğunu kaydederek, yeni binanın kullanılır duruma gelmesi için 50 milyar liraya gereksinim duyduklarını  ifade etti.

Yeni bina inşaatına hükümetin 50 milyar lira, Kooperatifin ise 220 milyar lira katkıda bulunduğunu söyleyen Nazım,  binanın hizmete açılması için hükümetin ek mali desteğine ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

Doğancı Spor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Askeroğlu ise çim sahalarının bakımı ve sulanması için bir kişinin görevlendirilmesini isteyerek çimin biçilmesi için de yeni bir çim makinesi talep ettiklerini belirtti.

Bu haber toplam 1868 defa okunmuştur
Dürüst’e Nezaket Ziyareti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans