Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çadır Eyleminin 177. Günü
14 Nisan 2011 Perşembe Saat 20:55

Çadır Eyleminin 177. Günü

Sendikal Platform, 177 gündür çadır eylemi yapan eski KTHY çalışanlarına destek vermek ve yalnız olmadıklarını göstermek için akşam yemeği düzenledi.

Sendikal Platform, 177 gündür çadır eylemi yapan eski KTHY çalışanlarına destek vermek ve yalnız olmadıklarını göstermek için akşam yemeği düzenledi.

Lefkoşa’da eski KTHY Genel Merkezi bahçesinde yer alan eylem çadırında düzenlenen yemeğe, Sendikal Platformu oluşturan sendikaların başkanları ve eski KTHY çalışanları katıldı.

Eski çalışanlara mangal partisi düzenleyen Sendikal Platform adına basına konuşan Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, eski KTHY çalışanlarının eyleminin 177 gündür sürdüğünü, “ancak maalesef bu ülkede hükümet olduğunu iddia edenlerin” bu eylemi duymadığını ve görmediğini savundu. Bıçaklı, eylem yapan insanların “ekmek derdinde”, hükümette olanların ise “koltuk derdinde” olduğunu ileri sürerek, bu durumu ve eski KTHY çalışanlarına yönelik tutumu eleştirdi.

Hükümetin yasa gereği çalışanlara yapması gereken yatırımları yapmadığını, yatırımların yapılmamasından dolayı da çalışanların işsizlik maaşı ya da ikramiyelerini alamadığını söyleyen Bıçaklı, Sendikal Platform olarak her zaman eski KTHY çalışanlarının yanında olduklarını ve bu sorun olumlu bir sonuçla çözümlenene kadar mücadeleye devam edeceklerini vurguladı. Arslan Bıçaklı, bugün düzenledikleri yemeğin de bu desteği göstermek için yapıldığını söyledi.

Bıçaklı, yemeğe destek veren ve katılan herkese de teşekkür etti.

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan da, Sendikal Platformun kendilerine verdiği desteğe teşekkür ederek, KTHY’nin batmadığını, hükümettin “aldığı talimatlarla” KTHY’yi kapattığını iddia etti. Atakan, hükümetin “halkının onurunu da ayaklar altına aldığını” ileri sürerek, KTHY’nin kapatıldığını ve kendilerinin işsiz kaldığını, ancak KTHY’nin kapatılmasıyla toplum olarak da kaybettiklerini söyledi.

“Sizi işe almayız” baskılarına rağmen eylem çadırında 10 kişi bile kalsalar bu mücadeleye ve eyleme devam edeceklerini söyleyen Atakan, KTHY’nin ülkenin en büyük şirketiyken ve 48 noktaya uçuş yaparken kapatıldığını, 1200 kişinin 177 gündür işsizlik parası bile alamadığını, bu şekilde hayatını idame ettirmeye çalıştığını anlattı.

Atakan, “ancak hükümetin koltuk derdinde” olduğunu, kimin bakan olup olmayacağı konusunda mücadele verdiğini iddia etti, kendilerinin ise ekmek için mücadele ettiğini belirterek, bu yönde sürdürdükleri mücadelede kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Bu haber toplam 1706 defa okunmuştur
Çadır Eyleminin 177. Günü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans