Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ünverdi Diş Tabipleri Ve Muhtarların Yetkililerini Kabul Etti
15 Nisan 2011 Cuma Saat 13:41

Ünverdi Diş Tabipleri Ve Muhtarların Yetkililerini Kabul Etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi bugün Derviş Dizdarlıoğlu başkanlığındaki Lefkoşa Muhtarlar Derneği ile Hüseyin Bıçak başkanlığındaki Kıbrıs Türk Tabipleri Odası yöneticilerini kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi bugün Derviş Dizdarlıoğlu  başkanlığındaki Lefkoşa Muhtarlar Derneği ile Hüseyin Bıçak başkanlığındaki Kıbrıs Türk Tabipleri Odası yöneticilerini kabul etti.

Ziyaretlerin, Ünverdi’nin bakanlık görevine gelmesi nedeniyle yapıldığı ve nezaket ziyareti niteliğinde olduğu bildirildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, bir diş hekimi olarak Diş Tabipleri Odası heyetini kabul etmekten mutluluk duyduğunu işaret ederek, sağlıktan gelen biri olarak özellikle özel sektörün (sağlıkta) sorunlarının çözümü konusunda elinden geleni yapacağını söyledi.

Ünverdi, sorunların çözümü konusunda önümüzdeki günlerde Dış Tabipleri Odası yetkilileriyle birlikte çalışmak istediğini belirtti.

Şerife Ünverdi, sağlık sektöründen sorumlu bakanlığın Sağlık Bakanlığı olmasına karşın Çalışma Bakanı ve sağlıktan gelen biri olarak sorunların çözümü konusunda elinden geleni yapacağını söyledi.

Ünverdi, Lefkoşa Muhtarlar Derneği’nin kabulündeki konuşmasında ise, muhtarların asgari ücretin yarısı kadar maaş talebini Hükümet’e götürerek gerekli değerlendirmeyi yapacağını kaydetti.

BIÇAK

Kıbrıs Türk Tabipleri Odası Başkanı Hüseyin Bıçak ise, konuşmasında, kendi içlerinden birinin, meslek hayatında ve Meclis’te kendini kanıtlayarak böyle bir yere gelinmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

Bıçak, Oda olarak sorunları aktarma ve çözüm konusunda Ünverdi ile işbirliği içinde çalışmaya hazır olduklarını belirterek, konuları ayrıntılı ele alacaklarını kaydetti.

DİZLİKLİOĞLU

Lefkoşa Muhtarlar Derneği Başkanı Derviş Dizliklioğlu ise, konuşmasında, saat mevhumu tanımadan çalışan muhtarların, çalışmalarının karşılığını alamadığını ifade ederek, taleplerinin muhtarlara asgari ücretin yarısı kadar bir maaş bağlanması olduğunu söyledi.

Dizliklioğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’ye çalışmalarında başarı dileğinde bulundu.

Bu haber toplam 1617 defa okunmuştur
Ünverdi Diş Tabipleri Ve Muhtarların Yetkililerini Kabul Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans