Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖZEVİN ANA SPONSORU PEPSİ
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 21:09

ÖZEVİN ANA SPONSORU PEPSİ

ÖZEV’in “erken tanı, tedavi, takip ve aile danışmanlık merkezi projesine Pepsi ana sponsörlük desteği veriyor

Farklı gelişim gösteren bireyler ve ailelerinin fiilen özel eğitim ve rehabilitasyon ihtiyaçlarına cevap veren hizmetler yürüten Özel Eğitim Vakfı ÖZEV'e,  Pepsi 3 yıllığına ana sponsor olarak destek verecek.

ÖZEV’in gerçekleştirmeyi planladığı üç aşamalı projenin ilk ayağı olan Erken Tanı, Tedavi, Takip ve Aile Danışmanlık Merkezi’nin hayata geçirilmesi ile ilgili olarak Pepsi’den üç yıllığına verilecek ana sponsorluk desteği ile ilgili ÖZEV’in Lefkoşa’daki merkezinde düzenlenen basın toplantısında, Ektam Kıbrıs Genel Müdürü Cenk Özeker ile ÖZEV Genel Müdürü Ersin Görsay proje ve Pepsi’nin sponsorluğuna ilişkin basına bilgi verdi.

Ektam Kıbrıs Şirketi’nden verilen bilgiye göre, ÖZEV’in bu projesinin hayata geçirilmesiyle, Sağlık Bakanlığı ile işbirliği yapılarak ülkede engelli doğumunun önlemesi dahil her türlü çalışmanın yapılmasına olanak sağlanması amaçlanıyor.

Merkezde ayrıca erken tanı ile ilgili gerekli konsültasyonların yapılması, tanı alan çocukların sağlık veri tabanlarının oluşturulması, takip edilmesi gereken rutin sağlık kontrolleri ile olası yaşanan sağlık sorunları karşısında müdahale edilebilmesine imkan verilmesi de hedefleniyor. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte ayrıca, ailelere bilinçli danışmanlık hizmetleri ile doğru yönlendirmeler yapılarak, ailelerin her türlü gelişimsel değerlendirme hizmetini tek merkezde alabilmeleri, gerektiği takdirde zaman kaybetmeden özel eğitime yönlendirilmeleri de sağlanmış olacak.

Projenin hayata geçirilmesiyle ilgili ÖZEV ve Pepsi arasında imzalanan 3 yıllık ana sponsorluk sözleşmesi gereği Pepsi tarafından toplam 60 bin TL’lik maddi katkı sağlanacağı belirtilen açıklamaya göre basın toplantısında konuşan Ektam Kıbrıs Ltd. Genel Müdürü Cenk Özeker, Pepsi’nin desteğinin 60 bin TL ile de sınırlı kalmayacağını, yakın zamanda farklı katkılarının da gündeme geleceği söyledi.

Bu konuda farkındalık yaratmak konusunda da çalışmalar gerçekleştireceklerini vurgulayan Özeker, “Gelecek çocuklardır. Özel eğitime gereksinim duyan çocuklarımızın yüzlerini güldürmek bizler için tarifi imkansız bir mutluluk kaynağıdır” dedi. ÖZEV’in çalışmalarından övgüyle söz eden Özeker, böylesi önemli çalışmalara başka kurumların da destek vermesi yönünde çağrıda bulundu.

ÖZEV Genel Müdürü Ersin Görsay’ın  ise basın toplantısında, Pepsi’nin kendilerine sağlamış olduğu desteğin çok anlamlı olduğunu belirttiği ve “Vakıf bünyesinde çalışan, vakıf sisteminden hizmet alan, gelecekte hizmet alacak olan ve bu dertten muzdarip ailelerin tamamının sempatisini, pozitif enerjisini ve teşekkürlerini size sunuyorum” dediği kaydedildi.

Bu haber toplam 11068 defa okunmuştur
ÖZEVİN ANA SPONSORU PEPSİ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans