Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizm Ve Çevre Bakanı Ataoğlu, Güzelyurt Ve Lefke Bölgesinde Bakanlığına Bağlı Birimlerdeki Sorunları İnceledi
19 Temmuz 2016 Salı Saat 05:11

Turizm Ve Çevre Bakanı Ataoğlu, Güzelyurt Ve Lefke Bölgesinde Bakanlığına Bağlı Birimlerdeki Sorunları İnceledi

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bakanlığına bağlı birimlerdeki sorunları yerinden incelemek ve değerlendirmek amacıyla Güzelyurt ve Lefke bölgesinde, bazı daireleri ziyaret etti.

ATAOĞLU: “LEFKE’NİN ALTINCI İLÇE OLMASI KONUSUNDA ÇALIŞMA VAR... AÇIKLAMAYI BAŞBAKAN YAPACAK”

Lefkoşa, 18 Temmuz 16 : Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bakanlığına bağlı birimlerdeki sorunları yerinden incelemek ve değerlendirmek amacıyla Güzelyurt ve Lefke bölgesinde, bazı daireleri ziyaret etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Güzelyurt Belediyesi ve Lefke Avrupa Üniversitesi’ni de ziyaret eden Ataoğlu, Lefke Belediyesi’nde, bölgedeki sivil toplum örgütü temsilcileriyle sorunların değerlendirildiği toplantıda bir araya geldi.

Lefke Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda söz alan Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Lefke’de uzun yıllardır Aplıç Kapısı, madencilik, Cengiz Topel Hastanesi gibi sorunlarla boğuştuğunu kaydederek, bölgede Turizm Ve Çevre Bakanlığı ile yapılacak işler bulunduğunu söyledi.

Lefke ve bölgesinde LAÜ’nün ciddi gelişimine paralel olarak yoğun ve yüksek inşaat çalışmalarının bulunduğunu belirterek, bu konuda da önlemler alınması gerektiğinin altını çizdi.

ATAOĞLU

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da bölgedeki ciddi sorunların bilincinde olduklarını vurgulayarak, sorunları yerinden incelemek ve gerekli değerlendirmeleri yapmak için bölgede bulunduklarını söyledi.

LAÜ’nün Lefke bölgesine olan katkısına değinen Ataoğlu, bu kazanımı artırmak için üniversiteyle işbirliği içinde çalışmalar yapılması gereğine işaret etti.

Ataoğlu, Lefke’de turizmin geliştirilmesi konusunun da önemli olduğunu belirterek, bölgeye ciddi yatırımlar yapılması, bölgeye sahip çıkılması ve bölgeye nasıl insan getirilebileceği konusunda çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

Üniversitelere orman arazisi ve bölgeye bir müze kazandırılması gibi çalışmalardan söz eden Ataoğlu, bir soru üzerine Lefke’nin 6. İlçe olması konusunda çalışmalar bulunduğunu ve bu konudaki açıklamayı Başbakan Özgürgün’ün yapacağını söyledi.

Ataoğlu, CMC konusunda ise Çukurova Üniversitesi’nden hizmet karşılığı hazırlanacak değerlendirme raporunun ardından nasıl bir çalışma yapılacağının değerlendirileceğini belirtti.

                        

Bu haber toplam 12453 defa okunmuştur
Turizm Ve Çevre Bakanı Ataoğlu, Güzelyurt Ve Lefke Bölgesinde Bakanlığına Bağlı Birimlerdeki Sorunları İnceledi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans