Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefke Stö’Lerden Açıklama
12 Ağustos 2016 Cuma Saat 14:27

Lefke Stö’Lerden Açıklama

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, Çevre Bakanlığı’nın CMC ile ilgili öngörüsüne katılmadıklarını belirtti.

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, PORT-İSBİ şirketinin Turizm ve Çevre Bakanlığı’na sunduğu ÇED raporunda altınla ilgili herhangi bir bilgi vermemesine karşın, Santral Madencilik A.Ş.’ye yaptığı ortaklık teklifinde, altından ve ileri madencilik yapmaktan bahsettiğini belirterek, buna asla müsaade edilmeyeceğini yineledi.

Açıklamada, Lefke ve yöresi sivil toplum örgütlerinin, Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın konuyla ilgili açıklamasındaki öngörüsüne katılmadığı belirtildi.

Koordinatörlük açıklamasında, başta Çevre Bakanlığı olmak üzere yetkililerce atık alanıyla ilgili yapılacak her türlü işlemin, Bilgi Edinme Hakkı Yasası ile İyi İdare Yasası hükümleri uyarınca sivil toplum örgütleriyle ve halkla paylaşılması talep edildi.
Açıklamada, “aksi halde, hazırlamakta olduğumuz hukuksal süreci tereddüt etmeden en kısa zamanda başlatacağımızı, hükümetin ve kamuoyunun bilgisine getiririz” denildi.

Bu haber toplam 12191 defa okunmuştur
Lefke Stö’Lerden Açıklama Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans