Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İçişleri Bakanı Evren, Lefke Ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü’Nü Kabul Etti
08 Eylül 2016 Perşembe Saat 06:30

İçişleri Bakanı Evren, Lefke Ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü’Nü Kabul Etti

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü’nü kabul etti.

Lefkoşa, 7 Eylül 16 : İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü’nü kabul etti.

Ziyarette konuşan Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü temsilcileri, Lefke’nin ilçe olması için adım atılmasından duyulan memnuniyeti dile getirdi.

Lefke’nin 1974 yılına kadar ilçe konumunda olduğunu hatırlatan Koordinatörlük temsilcileri, Lefke’de önceden çalışır durumda olan devlet dairelerinin yeniden hayat bulmasını talep ettiler.

Lefke’nin simgesi olan hurma projesinden bahseden Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü temsilcileri, yürüttükleri çalışmalarla 1000 tane hurmanın kurtarıldığını fakat çok pahalı bir çalışma olmasından dolayı kaynak bulmakta zorlandıklarını dile getirdiler. Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, halen kurtarılmayı bekleyen 1000 adet Hurma ağacı olduğuna dikkat çekti.

Lefke yöresindeki yerleşim birimlerinde geçmişte dağıtılmış olan sosyal konut arsalarının bir kısmında altyapı sorunları devam ederken bir kısmında da tapu alma zorlukları olduğunu aktaran Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, Bakan Evren’den bu konuda yardım talep etti.

EVREN

İçişleri Bakanı Kutlu Evren de, Lefke’nin ülke için önemli bir konuma sahip olduğunu söyleyerek, ilçe olması için çalışma başlatıldığına vurgu yaptı.

Lefke’nin eski Lefke olması için devlet dairelerinin de çalışır duruma getirilmesinin önemine değinen Evren, gerekli çalışmaların başlatılacağını ifade etti.

Lefke’de bulunan hurmaların kurtarılması için yapılan çalışmalara destek vereceklerini belirten Evren, Lefke’nin simgesi olan hurmaların kurtarılmasının önemine değindi.

Bu haber toplam 12310 defa okunmuştur
İçişleri Bakanı Evren, Lefke Ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü’Nü Kabul Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans