Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefke-Aplıç Kapısı Yol Yapımı İçin Sözleşme İmzalandı…
22 Eylül 2016 Perşembe Saat 05:41

Lefke-Aplıç Kapısı Yol Yapımı İçin Sözleşme İmzalandı…

BM Kalkınma Programı ve Avrupa Komisyonu, Lefke-Aplıç  sınır kapısı yol yapımına yönelik sözleşme imzalandığını duyurdu.

Lefkoşa, 21 Eylül 16 : BM Kalkınma Programı ve Avrupa Komisyonu, Lefke-Aplıç  sınır kapısı yol yapımına yönelik sözleşme imzalandığını duyurdu.

UNDP ve Avrupa Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre imzalanan sözleşme  altında yürütülecek çalışmalar, yolun sadece Kuzey Kıbrıs’ta kalan kısmını kapsayacak.

Proje Avrupa Birliği tarafından Mali Yardım Programı kapsamında finanse edilecek ve kontratın imzalamasından sonra 5 ay içerisinde tamamlanacak. Projenin tahmini maliyeti yaklaşık 600 bin Euro.

Açıklamada, proje kapsamında  yapılacak yolun uzunluğunun 980 metre olduğu, 7 metre genişliğindeki yolun her iki tarafına da 1’er metrelik emniyet şeridi yapılacağı ve yolun iki tarafında istenilen yerlere  yağmur suyunun taşınması için hendekler yapılacağı ifade edildi.

Proje kapsamında belirlenen bazı noktalarda bariyer gibi altyapı çalışmaları da tamamlanacak ve trafik güvenliğine yönelik yol işaretleri de yol boyunca yerleştirilecek.

Bu haber toplam 12221 defa okunmuştur
Lefke-Aplıç Kapısı Yol Yapımı İçin Sözleşme İmzalandı… Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans