Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefke Örgütleri:eylemlerimizi Lefkoşa’Ya Taşıyacağız
01 Kasım 2016 Salı Saat 06:21

Lefke Örgütleri:eylemlerimizi Lefkoşa’Ya Taşıyacağız

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, Güzelyurt’ta yapılması planlanan yeni hastaneyle ilgili olarak Sağlık Bakanlığı’nı eleştirdi. Örgütler, taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda eylemlerin Lefkoşa’ya ta

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, Güzelyurt’ta yapılması planlanan yeni hastaneyle ilgili olarak Sağlık Bakanlığı’nı eleştirdi.

Örgütler, taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda eylemlerin Lefkoşa’ya taşınacağı uyarısında bulundu.

Lefkeve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, yazılı açıklama yaparak, Cengiz Topel Hastanesi ve sağlık sisteminin kilitlenmesine neden olan doktor eksikliğini her fırsatta dile getiren Sağlık Bakanlığı’ndan Güzelyurt’a yapmaya planladığı yeni hastaneye 20 doktoru nereden bulacağını açıklamasını istedi.

Örgütler, Cengiz Topel Hastanesi konusunda Lefke ve yöre halkının taleplerinin yerine getirilmediği ifade edilerek, önümüzdeki günlerde bu konudaki eylemlerin Lefkoşa’ya taşınacağı uyarısında bulundu.

“Cengiz Topel Hastanesi kapatılmayacak” denildiği halde, hastanenin sorunlarının çözümü için hiç bir şey yapılmadığı savunulan açıklamada,Cengiz Topel Hastanesi’nin poliklinik seviyesine düşürülmesi izin verilmeyeceği belirtildi.

Bu haber toplam 12197 defa okunmuştur
Lefke Örgütleri:eylemlerimizi Lefkoşa’Ya Taşıyacağız Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans