Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cratos Otelde Yangın
21 Mayıs 2011 Cumartesi Saat 16:37

Cratos Otelde Yangın

Girne’deki Cratos Otel’de jeneratör bölümünde başlayan ve yakıt tanklarına sıçrayan yangın, ana binaya sıçramadan kontrol altına alındı.

Saat 16.30 sıralarında elektriklerin kesilmesinin ardından başlayan ve bir anda jeneratör bölümünü alevler altına alan, bölgeyi dumana boğan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahaleleriyle yaklaşık 2 saatte kontrol altına alındı. İtfaiye ekipleri soğutma çalışmalarını sürdürürken; Oteldeki yangın sırasında bölgede gerekli önlemleri alan Polis ve Sivil Savunma Teşkilatı ekipleri de halen bölgede bulunuyor.

Oteldeki müşteriler ve çalışanlar herhangi bir zarara uğramazken; bir ara boşaltılan Otelde yeniden hizmetler verilmeye başlandı.

TAK muhabirine bilgiler veren Cratos Otel yöneticileri, yangının ana binaya sıçramadığını, hizmetlerinin devam edeceğini, bu geceki Serdar Ortaç konserinin de gerçekleşeceğini belirttiler.

“BASIN MENSUPLARI DARP EDİLDİ”

Bu arada, Gazeteciler Birliği, yangın sırasında görev yapmak isteyen bazı basın mensuplarının Otel görevlileri tarafından darp edildiğini belirtti ve olayı kınadı.

Birlik Başkanı Cenk Mutluyakalı, yaptığı yazılı açıklamada, “Gazetecilere yönelik şiddet, geçtiğimiz hafta içerisinde toplumsal eylemlerde yaşandı, protesto edildi; ancak kimse bu yaşananlardan ders almadığı ve hiçbir siyasi otorite basın özgürlüğü ile gazetecilere sahip çıkmadığı için, çok daha üzücü bir saldırı bu kez Girne'deki otel yangınında karşımıza çıktı” dedi.

Girne Cratos Otel'deki yangının üzücü olduğunu ifade edip hem turizm camiasına hem de otel yönetimine ve otelde konaklayan turistlere geçmiş olsun dileğinde bulunan Mutluyakalı, şunları kaydetti:

”Ancak, oteldeki yangın sırasında, en doğal görevlerini yerine getiren gazetecilerin tartaklanması kabul edilebilir değildir.

Otel yangını sırasına kamuoyunun haber alma ve bilgilenmesi adına görev yapan gazetecilerin bir kısmı ciddi şekilde darp edilmiş, hakarete uğramıştır.

Bilinmelidir ki, bu ülkede gazeteciler sahipsiz değildir.

Siyasi otorite ve güvenlik birimleri, gazetecilere yönelik saldırılara sessiz kaldığı sürece, farklı kesimler, kendilerine gazetecilere saldırma hakkı görmektedirler.

Hükümeti ve Turizm Bakanlığı'nı, Polis Genel Müdürlüğü’nü ve tüm ilgili kesimleri, gazetecileri darp eden, gazetecilerin görev yapmasını engelleyen otel görevlileri ve yöneticileri hakkında yasal işlem yapmaya, artık sorumluluk üstlenmeye davet ederiz.

Hafta sonu, tatil ve dinlenme nedir bilmeden görev yapan foto muhabiri, muhabir ve kameramanlara yönelik bu saldırılara tepkisiz kalmayacağımızı, gazetecilerin görev yapmasına tahammülü olmayan çevrelere cesaret verenleri ve bu saldırıları yönlendirenleri kınadığımızı ve her türlü yasal hakkın aranacağını da kamuoyuna duyururuz.”

Bu haber toplam 11915 defa okunmuştur
Cratos Otelde Yangın Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans