Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eroğlu Ban Ki Moon’a tebrik mektubu gönderdi
23 Haziran 2011 Perşembe Saat 14:30

Eroğlu Ban Ki Moon’a tebrik mektubu gönderdi

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, BM Genel Sekreterliği görevine oybirliğiyle yeniden seçilen Ban Ki Moon’a tebrik mektubu gönderdi.

Eroğlu mektubunda, Ban’a, Kıbrıs’ta adil ve kalıcı çözüm yönündeki çabası için şükranlarını sunarak, “Kıbrıs Türk tarafı olarak böyle bir uzlaşının mümkün olan en kısa süre içerisinde gerçekleşmesi için” Ban ve ekibiyle işbirliği yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu mektubunda şöyle dedi:

“Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri olarak oybirliğiyle yeniden seçilmenizi öğrenmekten büyük memnuniyet duydum. Kıbrıs Türk halkı ve şahsım adına sizleri içtenlikle kutlar, çabalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.

Daha barışçıl, adil ve müreffeh bir dünya kurma ve insanlığın karşılaştığı sorunları çözmekte Birleşmiş Milletler’in etkinliğini artırma konusunda göstermekte olduğunuz övgüye değer çabalarınız ve bu konudaki kazanımlarınız ışığında, ikinci bir dönem seçilmiş olmanız yerinde bir tercihtir. Bu yeni dönemi, küresel barış, güvenlik ve adaleti sağlama konusunda ilerleme kaydetmek için kullanacağınızdan kuşkumuz yoktur.

Bu fırsattan yararlanarak, İyi Niyet Misyonunuz çerçevesinde Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulmak için göstermekte olduğunuz yorulmaz çabalardan ötürü Ekselanslarınıza şükranlarımı ifade etmek isterim. Vurgulamak isterim ki, Kıbrıs Türk tarafı olarak böyle bir uzlaşının mümkün olan en kısa süre içerisinde gerçekleşmesi için siz ve ekibinizle işbirliği yapmaya devam edeceğiz. Bu amaca yönelik olarak 7 Temmuz 2011 tarihinde Cenevre’de üçlü toplantıda görüşmek dileğiyle Ekselanslarına en derin saygılarımı sunarım.”

Bu haber toplam 1699 defa okunmuştur
Eroğlu Ban Ki Moon’a tebrik mektubu gönderdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans