Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Bir Fidan Da Sen Dik’ Etkinliği Lefke’De Yapıldı
18 Nisan 2018 Çarşamba Saat 09:13

‘Bir Fidan Da Sen Dik’ Etkinliği Lefke’De Yapıldı

Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi’nin ‘Bir Fidan Da Sen Dik’ etkinliği Lefke’de yapıldı. Lefke’deki Atış Poligonu yanında gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu,

Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi’nin ‘Bir Fidan Da Sen Dik’ etkinliği Lefke’de yapıldı.

Lefke’deki Atış Poligonu yanında gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, bölgedeki bazı sivil toplum örgütü temsilcileri, Çevre Koruma Dairesi yetkilileri ile bölge okullarından öğrenciler katıldı.

Etkinlikte, alıç, zeytin, harup, efkalipto, fıstık çamı olmak üzere 400 fidan dikildi.

Sulamasının Lefke Belediyesi tarafından yapılacağı bölgenin tellenmesi ve ileriki süreçte bölgeye piknik alanı olarak kazandırılması hedefleniyor.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, etkinlikle ilgili BRT’ye yaptığı açıklamada, Bakanlığına bağlı Çevre Dairesi’nin her ilçede ileride bir piknik alanına dönüşmesi hedefiyle ağaçlandırma projesi başlattığını kaydetti.Ataoğlu, ilk etkinliğin Lefke bölgesinde gerçekleştirildiğini belirterek, diğer ilçelerde de bu proje çalışmalarının yapılacağını söyledi.

Bu mevsimde fidan dikimi yapılması konusunda eleştirildiklerini kaydeden Ataoğlu, bölgedeki fidanlara su bağlantısı ve damlama sisteminin Belediye tarafından kurulacağını, bölgede telleme çalışmalarının da yapılacağını, fidanların yaşatılması konusunda kimsenin endişe duymaması gerektiğini ifade etti.

Ataoğlu Lefke bölgesine kazandırılması hedeflenen kent müzesiyle ilgili çalışmalara da değindi. Fikri Ataoğlu, önümüzdeki hafta ihalenin tamamlanıp, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi ile imzalanacak protokol ile Vasıf Palas olarak bilinen yerin restorasyon çalışmalarının başlayacağı müjdesini verdi.Ataoğlu, etkinliğe katılan ve katkı koyan herkese de teşekkür etti.

Bu haber toplam 12119 defa okunmuştur
‘Bir Fidan Da Sen Dik’ Etkinliği Lefke’De Yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans