Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Serdarlı Belediyesinden toplu sözleşme
03 Şubat 2011 Perşembe Saat 18:18

Serdarlı Belediyesinden toplu sözleşme

Serdarlı Belediyesi ile Bel – Sen arasında bugün, 2011 ile 2012 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Serdarlı Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Serdarlı Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza töreninde sözleşmeye Serdarlı Belediye Başkanı Mehmet Kerimoğlu ile Bel - Sen Başkanı Fikret Keleş imza koydu.

Törende, Kamu - İş Genel Başkanı Sami Dilek, sendika genel danışman Hasan Değirmencioğlu ile genel sekreter Erdoğan Özkan da hazır bulundu.

İmza töreninde konuşan Serdarlı Belediye Başkanı Mehmet Kerimoğlu, çalışanların geçmişteki sendika BES’den dolayı bazı sıkıntılar yaşadığını kaydederek, Bel - Sen ile imzaladıkları sözleşmeyle çalışanların mağdur edilmeyeceğine ve sosyal haklarının güvence altına alınmasının sağlanacağına inanç belirtti.

Kerimoğlu, belediye olarak bu güne kadar çalıştıkları BES’i değiştirme nedenlerinin kendilerinden kaynaklanmadığını, bugüne kadar yapılan çalışmalarda BES’le hiçbir görüş ayrılığına düşmediklerini kaydetti.

Belediyenin mali durumuna göre verilmesi gereken sosyal hakların tümüne karşılıklı anlayış çerçevesinde onay verdiklerine dikkat çeken Mehmet Kerimoğlu, ancak BES Başkanı Birtan Aktolga ve sendika yöneticilerinin, belediye personelinin intibakı ile ilgili işlemlerin yapılması çalışmalarında kendileriyle ön çalışma yapmadıklarını söyledi.

Belediye başkanı olarak yetkililere durumu izah ederek, durumun diğer çalışanlara karşı haksızlık olacağını söylediğini ifade eden Kerimoğlu, “Buna rağmen gerekçeler dikkate alınmadı. BES Başkanı Aktolga ve sendikanın diğer yöneticileri; Belediye Meclisi’nden iki defa oybirliği ile reddedilmesine rağmen belediye idaresinin itirazlarını ve İntibak Komisyonu kararını hiçe sayarak, çalışanların menfaati düşünülmesi gerekirken, sendika başkanı olarak, kişisel olarak bir çalışanın haklarını savunarak hareket etmiştir” dedi.

Kerimoğlu, “tüm belediye çalışanlarının değil, tek bir personelin sorunları ile ilgilenen BES’ten tüm personelin istifa ederek Bel - Sen’e üye olduğunu” kaydetti.

Bel - Sen Başkanı Fikret Keleş de, Serdarlı Belediyesi ile imzalanan toplu iş sözleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sözleşmenin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Kamu - İş Genel Başkanı Sami Dilek de, imzalanan sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi ve çalışanların daha iyi yerlere gelip haklarının korunacağı bir sözleşmeye imza konulduğuna inanç belirtti.

Kamu - İş Genel Danışmanı Hasan Değirmencioğlu da, çalışanı en iyi yerlere taşımayı amaçladıklarını ifade ederek, imzalanan sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

Bu haber toplam 11574 defa okunmuştur
Serdarlı Belediyesinden toplu sözleşme Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans