Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşten çıkarılanlar eylemde
03 Şubat 2011 Perşembe Saat 19:42

İşten çıkarılanlar eylemde

Tasarruf Mevduatı Sigortası ve Finansal İstikrar Fonuna devredilen Continental ve Yeşilada bankalarında işten durdurulan toplam 45 kişi Merkez Bankası önünde eylem yaptı.

KKTC Merkez Bankası önünde saat 8.30’da toplanan bankaların eski çalışanları “iş azlığının” gerekçe gösterilerek işsiz bırakıldıklarını ve birer maaş tazminat alacaklarının söylendiğini belirttiler.

Grup adına basına konuşan Gülin Soykal ve Müride Mavigözlü, daha önce Fona devredilen bankalardan personelin işsiz bırakılmayarak başka bankalara kaydırıldığını ifade ederek, hangi kıstaslara göre işten çıkarıldıklarını bilmek istediklerini ve kendileriyle görüşme yapılana kadar Merkez Bankası önünden ayrılmayacaklarını bildirdiler.

Bu arada, konuyla ilgili bu sabah bir toplantı yapan Merkez Bankası Başkanı Ahmet Tugay ve Yardımcısı Bohaç Sandallı, daha sonra işten çıkarılan banka çalışanlarından 3 kişilik heyeti kabul ederek görüştü.

Bankalar yasasının 37/3 ve 37/4 maddesi gereğince Continental Bank Ltd. ile aynı yasanın 37/3 maddesi gereğince Yeşilada Bank Ltd'in yönetim ve denetiminin Tasarruf Mevduatı Sigortası ve Finansal İstikrar Fonu'na devredilmişti.

Bu haber toplam 1663 defa okunmuştur
İşten çıkarılanlar eylemde Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans