Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıbrıs Çoksesli korosu kuruldu
04 Şubat 2011 Cuma Saat 13:22

Kıbrıs Çoksesli korosu kuruldu

Gazimağusa’da Kıbrıs Sanat Derneği (KSD) çatısı altında çoksesli koro kuruldu.

17 Ocak’ta seçmelerini tamamlayan koro, çalışmalarına Erkan Dağlı şefliğinde ve eğitmenliğinde başladı. 60 kişiden oluşan koronun sanat ve repertuar danışmanlığı, organizasyon ve dış ilişkilerini piyanist Aslı Giray; müzik öğretmeni Rana Uluçay koro teknikleri danışmanlığını; müzik öğretmeni Şifa Çolakoğlu basınla ilişkileri; iletişim ve organizasyonları ressam ve eğitmen Zühre Özkaraman üstlendi.

Koroya müziksel yetenekleri ve ses kaliteleri dikkate alınarak seçilen elemanların büyük çoğunluğunun, müzik alanında profesyonel görev yapan DAÜ Müzik Bölümü mezunları, Türkiye’de müzik öğretmeni yetiştiren çeşitli eğitim fakülteleri mezunu müzik öğretmenleri, profesyonel vokalistler ve müziğe yıllardır gönül vermiş deneyimli kişilerden oluştuğu kaydedildi.

KSD Çoksesli Korosu’nun yurt içi ve yurt dışı konserler, festivaller ve yarışmalarla ülkeyi ve Kıbrıs Türk halkını dünyaya tanıtmayı amaçladığı; repertuarında 17. yüzyıl Madrigallerinden günümüze kadar gelen geniş bir yelpaze bulunacağı, ayrıca müzikallerden seçmeler, popüler müzik ve caz müziğine ait parçalar, Kıbrıs havaları ile Türk Halk Müziği düzenlemeleri de sunulacağı belirtildi.

Web sitesi hazırlıkları süren koroyla iletişim için [email protected] adresinin kullanılabileceği; ayrıca Facebook’ta da KSC Acapella adıyla sayfa yapıldığı duyuruldu.

Bu haber toplam 14828 defa okunmuştur
Kıbrıs Çoksesli korosu kuruldu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans