Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngilterede “P.ç Türk” dedi, dövdüm
07 Şubat 2011 Pazartesi Saat 17:59

İngilterede “P.ç Türk” dedi, dövdüm

İngiltere İşçi Partisi lideri Ed Miliband’ı ‘Ben göçmenlerin gittiği devlet lisesinde okudum ve çok dayak yedim’ demesine yol açan sınıf arkadaşının Türk asıllı Kevin Mustafa olduğu ortaya çıktı. İngiliz medyasına konuşan Ke


İNGİLTERE anamuhalefet lideri Ed Miliband (41), geçen hafta GQ dergisi için ünlü talk şovcu Piers Morgan’a verdiği demeçte, Başbakan David Cameron gibi özel okula gitmediği, göçmen çocukların gittiği Kuzey Londra’daki Haverstock devlet okulunda okuduğunu, burada nasıl dayak yediğini anlatmıştı. İngiliz The Mail on Sunday dün Ed Miliband’ı döven okul arkadaşlarından birinin Türk asıllı Kevin Mustafa olduğunu ortaya çıkardı.

1981-94 yıllarından aynı sınıfta okuduğu Ed Miliband’ı dövdüğünü belirten Kevin Mustafa, neden vurduğu sorusuna “Ed bana ‘Türk P.çi’ dedi. Ben de ona vurdum” cevabını verdi.

3 gün uzaklaştırma almış

Bahçıvanlık yapan Kevin Mustafa (40) Ed Miliband’ın ırkçı sözleri yüzünden 1984 yılında kavganın yaşandığını, 3 gün okuldan uzaklaştırma cezası aldığını anlattı. 27 yıl önce Miliband’la geçinemediklerini söyleyen Kevin Mustafa, “Benim arakadaşım değildi ama aynı sınıfta okuduk. Bizden üstün bir öğrenci olmamasına rağmen kendini bizden zeki zannederdi. Herkese yukardan bakardı. Çoğu kez ona aldırmadım ama o gün bana “Türk P.çi” deyince kendimi kaybettim” dedi. Kevin Mustafa, Ed Miliband’ın çok zeki bir öğrenci olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 11221 defa okunmuştur
İngilterede “P.ç Türk” dedi, dövdüm Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans