Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Downer, Liderler haftada bir görüşecek
09 Şubat 2011 Çarşamba Saat 13:48

Downer, Liderler haftada bir görüşecek

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, bugün gerçekleştirilen liderler görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Cenevre’de alınan karar çerçevesinde görüşmelerin yoğunlaşacağını ve liderlerin hafta

Downer, bugünkü görüşmede Cenevre’den sonra ilk kez bir araya gelen liderlerin, önümüzdeki dönemde müzakerelerin yöntemiyle ilgili görüştüklerini kaydetti.

Alexander Downer, liderlerin önümüzdeki haftalarda, çarşamba günleri saat 10.00’da, haftada bir kez bir araya geleceklerini; ancak sadece gelecek haftaya mahsus bu görüşmenin teknik nedenlerden dolayı Perşembe günü gerçekleşeceğini söyledi.

Temsilcilerin ise haftada iki kez ve daha yoğun bir formatta görüşeceklerini belirten Downer, hangi başlıkların görüşüleceğinin sorulması üzerine bu soruya gelecek hafta daha net yanıt verebileceğini söyledi.

Downer, başka bir soru üzerineyse, BM Genel Sekreteri’nin, liderlerle yapması öngörülen üçlü görüşme için henüz bir tarih belirlenmediğini, bir karara varılmadığını, tarih ve yerle ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Downer, başka bir soru üzerineyse, BM Genel Sekreteri’nin ve liderlerin görüşmelerin yoğunlaştırılması ve süreçteki ivmenin devam etmesi konusunda hemfikir olduklarını, buna önem verdiklerini anımsattı.

Bu haber toplam 1732 defa okunmuştur
Downer, Liderler haftada bir görüşecek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans