Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kktc EMITT 2011 Fuarında
10 Şubat 2011 Perşembe Saat 16:27

Kktc EMITT 2011 Fuarında

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti turizmi, İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde bugün açılan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda görücüye çıktı.

Bu yıl, 15’incisi, 60 ülkeden 4 bin turizm profesyonelinin katılımıyla gerçekleşen ve 4 gün sürecek  fuarda, KKTC’nin kültürü ve doğal güzellikleri tanıtılıyor.

Türkiye’de 2011 yılının KKTC yılı ilan edilmesi nedeniyle de önem taşıyan fuarda, Büyük Han’ı andıran KKTC standı görüntüsüyle ilgi çekiyor. Ayrıca TÜYAP  Fuar ve Kongre Merkezi’nin girişinde,  “2011 Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı” yazılı büyük afiş yer alıyor.

KKTC standını ziyaret eden konuklara tanıtıcı broşürlerin yanı sıra KKTC’ye özgü yiyecek ve içecek ikramı da yapılıyor.  KKTC turizm tanıtım filmi de stantta kurulan televizyonlar aracılığıyla yayınlanıyor.

Fuarın açılışını Türkiye Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay ile Yemen Turizm Bakan Yardımcısı Omar Abdeilgeith gerçekleştirirken; açılış töreninde, 2011 yılının Türkiye’de KKTC yılı ilan edilmesinden dolayı özel davetle fuara katılan Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst de bir konuşma yaptı.

Açılış töreninin gerçekleşmesinin ardından Türkiye Turizm ve Kültür Bakanı ile Turizm Çevre ve Kültür Bakanı  Kemal Dürüst KKTC standını ziyaret ettiler.

DÜRÜST

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst,  fuarın açılış töreninde yaptığı konuşmada, küçük bir coğrafyada yer alan KKTC’nin  Türkiye’nin desteği ve her alanda kucak açmasıyla ayakta durmayı başarabilen bir ülke olduğunu ifade ederek, hükümet ve  KKTC halkı adına Türkiye’ye şükranlarını sundu.

Bakan Dürüst, 2011 yılının Türkiye’de KKTC yılı ilan edildiğini hatırlatarak, 60 ülkeye fuar aracılığıyla ulaşabilmiş olmanın  KKTC açısından son derece önemli olduğunu kaydetti.

KKTC’de her medeniyete ait tarihi eserlerin bulunduğunu, 365 günün 300 gününde turizm yapılabilecek, ayrıca bütün uygarlıkların kucaklaşmayı başarabileceği bir ülke olduğunu söyleyen Dürüst, “Türkiye’de 2011 yılının KKTC yılı ilan edilmesi, sosyal bağların daha da gelişmesi için en büyük fırsat. Kıbrıs’ı geliniz görünüz” diye konuştu.

KKTC’nin turizme açılan penceresinin de Türkiye olduğunu ifade eden Dürüst, Türkiye’nin bugüne kadar vermiş olduğu desteklere teşekkürünü yineledi.

Bakan Dürüst, bazen farklı sesler çıksa da  kimsenin KKTC halkını Anavatanı Türkiye’den koparamayacağını vurguladı.

Bakan Dürüst, KKTC halkının her zaman her noktada Türkiye’nin desteğine muhtaç olduğunu ve bunun da bilincinde olduğunu sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 14723 defa okunmuştur
Kktc EMITT 2011 Fuarında Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans