Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye nin büyükelçi ataması Kktc yi karıştırdı
11 Şubat 2011 Cuma Saat 01:23

Türkiye nin büyükelçi ataması Kktc yi karıştırdı

Türkiye ile KKTC arasında tarihin en büyük krizlerinden biri yaşanıyor

Türkiye ile KKTC arasında ipler iyice gerildi! Miting geriliminin ardından KKTCde oldukça sevilen Lefkoşe Büyükelçisi Kaya Türkmeni görevden alan Türkiye, yerine adadaki mali reform önlemlerinin alınmasında başı çeken bürokrat olan KKTC Teknik Heyet Başkanı Halil İbrahim Akça'yı vekaleten atadı.

KARAR KKTC'Yİ KARIŞTIRDI

Türkiye'nin kararını sert bir dille eleştiren Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, vekaleten atanan Akça'nın, KKTC'li bürokratlara hakaret eden bir isim olduğunu iddia etti. NTV'de dün akşam kararı değerlendiren Denktaş, asıl sorunun Türkiye'nin Kıbrıs'ı bırakıp bırakmadığıdır dedi. İşte Denktaş'ın sözleri:

"Adanın bugünkü gündemi ve yarında devam edecek, bir müddet daha da devam edecek öyle gösteriyor. Mübarek bırakıyor mu bir haberle açıklamalarda geçti bugün. Aslında Mısır'da olan biten Türk insanını ne kadar alakadar eder bilmiyorum. Mısır, uluslararası arenada Rum tarafının yanında yer alan ve bize de sıkıntı yaratan bir ülke. Bütün dünya Mısır'da neler olup bitiyor merak edebilir ancak onlar için Kuzey Kıbrıs'ta neler olup bitiyor onların umrunda değildir. Oradaki soru şu olmalıydı:Türkiye, Kıbrıs'ı bırakıyor mu?

Bu gelişmeler ardarda devam eden gelişmeler hiç iç açıcı değil. Kıbrıs'ta bir miting düzenlendi, bu mitingin tetikleyicisi nedenlerden biri olan; tutumuyla, üslubuyla, konuşmalarıyla, aşağılamalarıyla benim ülkemin yetkililerini ortaya çıkan bir isim bugün büyükelçi olarak atandı. Türkiye Cumhuriyeti'nin temsilcisi olarak atandı.

Bir pankart bahane edilmek suretiyle, Tüm Kıbrıslı Türkler küfrettiler ama iki gün sonra da parayı aldılar. Besleme dediklerinde de besleme değiliz diye açıklama yapınca da olanlar oldu. Tansiyonu burada indirmemiz lazım. Bizim hükümetle olan mücadelemiz bir tarafa bırakılmalı. Burada önemli bir rol oynamak isteyen birisi Türkmen gibi bir elçi varken onun yerine bizimle anlaşamıyor dediğimiz bir devletin temsilcisi diyerek bize gönderiyorsanız yarından itibaren başka protestolara da kapı aralıyorsunuz demektir.

Bu haber toplam 14389 defa okunmuştur
Türkiye nin büyükelçi ataması Kktc yi karıştırdı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans