Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İskele Belediyesi nden Cevre Temizliği
11 Şubat 2011 Cuma Saat 16:25

İskele Belediyesi nden Cevre Temizliği

İskele Belediyesi, önümüzdeki günlerde halkın orman ve sahil bölgelerini kullanmaya başlayacağını kaydederek, İskele belde sınırları içerisinde yürütmekte olduğu temizlik kampanyasına, Cyprus Gardens yanındaki alanı ve sahil bölgesi

İskele Belediyesi çevre temizliği ve sağlığı ekiplerinin yürüttüğü çalışmalara bugün Belediye Asbaşkan Hasan Sadıkoğlu, Başkan Danışmanı Mehmet Erkul ve proje yönetim biriminden Moran Açıkada ve Tahir Kaya’nın da destek verdiği kaydedildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre çalışmalarda, orman ve sahil bölgesinde çevreye bırakılan katı atıklar toplanırken, ağaçların altındaki otlar da temizlendi.

İskele Belediyesi ayrıca, sözkonusu alanda, kullanıcıların sağlıklı kullanım suyuna ulaşabilmesi için 3 adet 2 tonluk polietilen depo yerleştirdi. Bu depoların yanına konan beton teknelerle, özellikle yaz aylarında orman alanında yaşayan yabani hayvanların su ihtiyaçlarının karşılanması da hedeflendi.

Yürütülen çalışmalar hakkında açıklama yapan Asbaşkan Hasan Sadıkoğlu, İskele Belediyesi olarak, halkın ve yabancı konukların daha temiz ve sağlıklı bir ortamda kaliteli zaman geçirebilmelerini sağlamak hedefiyle yürüttükleri çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

İskele Belediyesi Başkanı Halil Orun ise, yürütülen çalışmaların, İskele halkının ve konuklarının, daha çağdaş ortamlarda yaşam sürmelerini sağlamak için yapıldığını ifade etti.

Açıklamasında, İskele’nin yürütülmekte olan projelerle ve yatırımlarla yakın bir gelecekte turizmde bir çekim merkezi olacağına inandığını kaydeden Orun, “İskele; KKTC’nin yükselen bir değeridir ” dedi ve özel sektör yatırımcılarını İskele bölgesine yatırım yapmaya davet etti.

Bu haber toplam 16162 defa okunmuştur
İskele Belediyesi nden Cevre Temizliği Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans