Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Okulda güvenli internet kullanımı eğitimi
14 Şubat 2011 Pazartesi Saat 13:16

28 Okulda güvenli internet kullanımı eğitimi

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, KKTC Telsim ve Cyber Ethics işbirliğiyle 28 okulda, güvenli internet kullanımıyla ilgili eğitim verilecek.

Ortak hazırlanan bir proje kapsamında verilecek eğitim ile ilgili bilgi vermek amacıyla bugün Golden Tulip Otel’de basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Orta Öğretim Dairesi Müdürü Mehmet Savaş Kortay, Sosyal Hizmetler Dairesi Uzmanı Barış Başel ve Telsim Pazarlama Müdürü Serkan Tahir birer konuşma yaptı.

TAHİR

Telsim Pazarlama Müdürü Serkan Tahir, internet kullanımının rahatlığın bir parçası haline geldiğini dile getirerek, iletişimi kuvvetlendiren ve insan hayatını kolaylaştıran internetin bilinçli kullanılmadığı zaman çeşitli tehlike ve tehditler içerdiğini ifade etti.

Bu tehdit ve tehlikeler içersinde ilk hedefin gençler ve öğrenciler olduğunu dile getiren Tahir, hazırlanan proje kapsamında birçok okulda başlatılacak eğitim ile öğrencileri, gençleri internet kullanımıyla ilgili tehdit ve tehlikeler karşısında bilgilendirip bilinçlendireceklerini söyledi.

Proje kapsamında bilinçli ve sağlıklı internet kullanımı hakkında bilgiler de verileceğini kaydeden Tahir, proje yürütülürken basın aracılığıyla eğitimin daha geniş kitlelere ulaşmasını ümit ettiklerini de belirtti.

EROĞLU

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da, proje kapsamında gençlerin internet kullanımı hakkında bilinçlendirilmesi ve bir takım olaylar hakkında farkındalık sağlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Seminerler ile bire bir olarak 3 bin 500 gence ulaşılacağını dile getiren Eroğlu, broşürler ve basın aracılığıyla 15 bin civarında gence ulaşmayı amaçladıklarını söyledi.

Eroğlu, Gençlik Dairesi’nin bu yılki sloganının “Sevgi birbirimize, barış hepimize” olduğunu hatırlatarak, herkesin Sevgililer Günü’nü de kutladı.

KORTAY

Orta Öğretim Dairesi Müdürü Savaş Kortay da, projenin 23 devlet ve 5 özel okulda yürütüleceğini dile getirdi.

Kortay, son zamanlarda okullardaki disiplin suçlarının internet aracılığıyla gelişmeye başlamasının dikkatlerini çektiğini ifade ederek, çocukların internetin olumsuz etkileriyle karşı karşıya kalmalarının güvenli internet kullanımının önemini ortaya çıkardığını kaydetti.

BAŞEL

Sosyal Hizmetler Dairesi Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel ise, son 5 yıl içerisinde teknolojik yeniliklerin hayatlarına girmesiyle artık ebeveyn olmanın zorlaştığına dikkat çekerek, internet kullanımı söz konusu olduğunda çocukların anne - babanın değerler sistemi dışında gelişen büyük bir okyanusla karşı karşıya olduklarını söyledi.

Toplumların teknolojik yaşama uyum sağlayabilmesinin yeni kuşakların yeni dünya düzenine entegre edilmesiyle sağlanabildiğini kaydeden Başel, internet kullanımının tehlikelerini gösteren, karşılaştıkları örnekleri anlattı.

Başel, çocukları ve gençleri bu tür tehdit ve şantaj olaylarından uzat tutmak için onları bilinçlendirmek gerektiğini vurguladı.

Bu haber toplam 11488 defa okunmuştur
28 Okulda güvenli internet kullanımı eğitimi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans