Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitim Fakülteleri Dekanları YÖDAK ta bir araya geldi
14 Şubat 2011 Pazartesi Saat 19:23

Eğitim Fakülteleri Dekanları YÖDAK ta bir araya geldi

Üniversitelerin Eğitim Fakülteleri Dekanları, YÖDAK’da bir araya gelerek, “ortak hedef ve çalışmalar” konusunu masaya yatırdı.

YÖDAK’tan verilen bilgiye göre, eğitim fakülteleri için kalite göstergelerinin ve akreditasyon olanaklarının paylaşıldığı toplantıya, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak başkanlık yaptı.

Eğitim fakültelerinde öğretim etkinliği ve öğretim üyesi geliştirme programının öneminin de irdelendiği buluşmada ayrıca, “ulusal yeterlilik çerçevesi” ile “pedagojik formasyon sertifika programları” ele alındı.

KKTC’de üniversitelerin diğer programlarında olduğu gibi, eğitim fakülteleri programlarının da kalitelerini daha ileriye götürme konusunda çalışmalarını büyük başarıyla devam ettirdiğini vurgulayan YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak, “Bu başarılı çalışmalara ve kalitenin uluslararası akreditasyon sürecinde değerlendirilmesine büyük önem vermekteyiz. Bu nedenle bu konudaki çalışmalara da hız veriyoruz” dedi.

Toplantıya YÖDAK Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, DAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nejdet Osam, DAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ülker Osam Vancı, GAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tanju Gürkan, LAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ülkü Köymen, UKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Pehlivan, ODTÜ KKK Rektör Danışmanı Prof. Dr. Meral Aksu, YDÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Cem Birol, YDÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu ve Atatürk Öğretmen Akademisi Başkanı Doç Dr. Zehra Özçınar katıldı.

Bu haber toplam 11145 defa okunmuştur
Eğitim Fakülteleri Dekanları YÖDAK ta bir araya geldi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans