Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük, Chp Milletvekillerini kabul etti
15 Şubat 2011 Salı Saat 13:32

Küçük, Chp Milletvekillerini kabul etti

Başbakan İrsen Küçük, KKTC ile Anavatan Türkiye arasındaki ilişkinin “kardeşlik” ilişkisi olduğuna ve bu ilişkiyi kimsenin bozamayacağına vurgu yaparak, ekonomik sorunların ve sıkıntıların Türkiye’nin desteği ve elbirliğiyle a

Başbakan Küçük, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın KKTC ile TC arsında var olduğu iddia edilen sorunlardan pay çıkarmaya ve Türkiye’ye öneriler yapmaya çalıştığını dile getirerek, AB yardımlarına rağmen ekonomisi iflas eden Rum tarafı ile Yunanistan’a seslendi ve “Herkes kendi ekonomisine ve işine baksın” dedi.

Başbakan İrsen Küçük, bugün, KKTC’de temaslarda bulunan Türkiye ana muhalefet Cumhuriyetçi Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Hüseyin Pazarcı ile Tansel Barış’ı kabul etti. Kabulde Başbakanlık Müsteşarı Hüda Aksoy da hazır bulundu.

Başbakanlık Şeref Salonu’nda yer alan görüşmede ilk sözü alan CHP Balıkesir Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Hüseyin Pazarcı, KKTC’ye, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle, bir dizi ziyarette bulunmak amacıyla geldiklerini söyledi.

Pazarcı, ziyaretleri kapsamında bugün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer ve Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaret ettiklerini, ardından “Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Kaya Türkmen”i, yarın da Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ı ziyaret edeceklerini kaydetti.

Ziyaret sebebinin; CHP’nin Kıbrıs Türk halkına verdiği değeri, önemi ve sevgiyi göstermek olduğunu vurgulayan Pazarcı, son zamanlarda Kıbrıs’ta bazı tatsız olaylar yaşandığını, eylemde ortaya konulan bazı olayları tasvip etmediklerini, ancak Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bazı söylemlerinin kabul edilebilir olmadığını ve tasvip etmediklerini belirtti.

Pazarcı, CHP’nin her zaman Kıbrıs Türk halkının bağımsızlık mücadelesinde yanında olduğunu vurgulayarak, Kıbrıs Türk halkının daha iyi noktalara gitmesi için çalışacaklarını ifade etti.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Türkiye’deki yoğum gündem ve seçimler öncesinde KKTC’ye gösterdiği önemden dolayı teşekkür ederek, CHP’den beklentilerinin; her zaman Kıbrıs davasında Kıbrıs Türk halkının yanında olmaları olduğunu söyledi.

Küçük, Kıbrıs Türk halkının her zaman Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu CHP’den destek gördüğünü, katkılarını unutmayacağını belirtti.

Kıbrıs Türk halkının zaman zaman sıkıntılar yaşayabileceğini, ancak bunun Anavatan Türkiye ile işbirliği içerisinde çözülebileceğini ifade eden Başbakan Küçük, Türkiye ile aralarındaki ilişkinin “kardeşlik ilişkisi” olduğunu ve bu ilişkiyi kimsenin bozamayacağını vurguladı.

Küçük, yaşanan bazı sıkıntıları Hristofyas’ın kullanmaya çalışarak, boyuna bakmadan bazı açıklamalar ve öneriler yapmaya çalıştığını ifade ederek, AB yardımlarına rağmen ekonomileri iflas eden Rum tarafı ile Yunanistan’ın öneri yapmak yerine kendi işlerine ve ekonomilerine bakmaları tavsiyesinde bulundu.

KKTC’nin Anavatan Türkiye’nin desteğiyle her türlü sorununu çözebileceğini ifade eden Küçük, Rum tarafına seslenerek “Herkes kendi işine baksın” dedi.

Bu haber toplam 1652 defa okunmuştur
Küçük, Chp Milletvekillerini kabul etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans