Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKM Mart ayında yeni yüzüyle hazır
16 Şubat 2011 Çarşamba Saat 14:39

AKM Mart ayında yeni yüzüyle hazır

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, bir süreden beridir tadilat çalışmaları yapılan AKM’de incelemelerde bulundu.

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Dürüst, ziyareti sırasında, ek bina inşaatı hakkında da bilgi aldı.

Dürüst, incelemeler sırasında yaptığı açıklamasında, uzun bir süreden beridir tadilat içerisinde olan AKM’nin, yapıldığı dönemlerde KKTC’nin tek kültür kompleksi olduğunu söyledi. Dürüst, şu anda birçok özel üniversitenin bu noktada ülkeye büyük katkı sağlayıp, standartları yükselttiğini kaydetti.

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Dürüst, “AKM’nin eski işlevine ve adına yakışır bir kültür sarayı haline getirilmesi için elzem olan çalışmaların hem iç mekanda hem de dış mekanda süratle yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu çalışmalar artık son aşamalara gelmiştir ve büyük bir ihtimalle Mart ayı içerisinde yeni yüzüyle AKM ülkemizin kültür hizmetine sunulacaktır” dedi.

Dürüst, KKTC’nin kültürel, sanatsal ve bilimsel çalışmaların, kongrelerin ve akademik çalışmaların layıkı ile gerçekleştirilebileceği bir Kültür Merkezi’ne kavuşulacağını söyledi.

Bu haber toplam 1678 defa okunmuştur
AKM Mart ayında yeni yüzüyle hazır Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans