Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rumlar Kktc Vodafondan rahatsız
19 Şubat 2011 Cumartesi Saat 14:05

Rumlar Kktc Vodafondan rahatsız

İngiliz Şirketi Vodafone’un, Türkiye ve KKTC’deki Telsim’i satın almasının ardından, bir süre sonra Vodafone’un internet sitesinde Kuzey Kıbrıs’taki cep telefonu ağı lisansına sahip olduğunu açıklamasına ve KKTC’de de Vodafone

“Vodafone: İşgal Bölgelerinde Açık... Turistleri Onunla (Vodafone) İle Bağlanmaya Teşvik Ediyor... İşbirliği Yapan Cyta’dan Anında Tepki” başlıklı haberinde Vodafone’un, Türkiye’deki Telsim ile birlikte KKTC’deki Telsim’i de aldığına, ancak KKTC’de (bir müddet) Vodafone isminin kullanılmadığına işaret ettiğini yazdı.

Gazete, Vodafone’un şimdi resmi internet sitesinde, KKTC’deki cep telefonu internet ağı lisansına sahip olduğunu ve bu ağa sahip olan şirketin adının “Vodafone Mobile Operations” olarak geçtiğini ileri sürdü.

Vodafone ile işbirliği yapan Rum Telekomünikasyon İdaresi Cyta’nın durumu fark etmesi üzerine Vodafone ile temasa geçtiğini ve Cyta yetkilisi Savvidis’in Vodafone liderliğinden durumun düzeltilmesini istediğini aktaran gazete, Vodafone’un dün geç saatlerde, KKTC’deki “yasadışı varlığını” internet sitesinden kaldırdığını öne sürdü.

Gazete ayrıca, Vodafone’a bağlı şirketin, “Vodafone Mobile Operations Ltd” adıyla KKTC’de beşkent Lefkoşa’da bir merkezi olduğundan bahsettiğini ve adresinin de “Girne Caddesi No:81, Lefkoşa” olarak verildiğini yazdı.

Öte yandan Güney Kıbrıs’a giden yabancıların uçaktan indiklerinde, KKTC’deki cep telefonu ağlarının Rum tarafındaki bölgelerin büyük bir kısmını kapsadığı için, cep telefonlarında Vodafone ağı ile bağlantı kurma seçeneğini gördüklerini yazan gazete; yabancıların, Vodafone seçeneğinin KKTC’deki bir ağ olduğunu bilmediklerini ve müşterileri olduğu şirketin kardeş bir ağı olduğunu düşünerek kullanıma açtıklarını kaydetti.

Bu haber toplam 13611 defa okunmuştur
Rumlar Kktc Vodafondan rahatsız Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans