Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İntikam için hazırladığı plan tutmadı
12 Mayıs 2012 Cumartesi Saat 13:29

İntikam için hazırladığı plan tutmadı

Koray Kalkan, aralarında husumet bulunan Çağlar Barut’tan intikam almak için önce arabasını kundakladı, sonra evine uyuşturucu yerleştirdi

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme ekipleriyle ile Güzelyurt Polis Müdürlüğü Ekipleri’nin Güzelyurt’a Çağlar Barut’a ait evde düzenledikleri operasyon sonucu ele geçirilen 8 kök Hint keneviri ile bağlantılı tutuklu bulunan Koral Kalkan ve İsmail Öztaş, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Polis, zanlı Kalkan’ın kız meselesi yüzünden Çağlar Barut’un evine uyuşturucu yerleştirdiğini ardından polise ihbarda bulunduğunu açıkladı. Ayrıca zanlı Kalkan’ın daha önce de Çağlar Barut ile kız arkadaşı Sevval Değer’e ait araçları kundakladığı açıklandı.GERÇEK ORTAYA ÇIKTI:

Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nin emri ile tutuklu bulunan zanlılar Koral Kalkan ile İbrahim Öztaş dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Ek tutukluluk talebi ile duruşmaya çıkarılan zanlılar aleyhindeki iddiaları aktaran polis, 6 Mayıs 2012 tarihinde aldıkları bir ihbar üzerine Çağlar Barut’un evinde yaptıkları aramada, evin bahçesindeki bir saksının içerisinde 8 kök hintkeneviri ele geçirdiklerini söyledi.

Çağlar Barut’un tutuklanarak aynı gün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldığını açıklayan polis, 3 gün tutukluluk emri aldıklarını belirtti. polis, bu süre içerisinde yapılan araştırmalarda Çağlar Barut’un evinde bulunan uyuşturucu maddenin aralarında kız meselesi yüzünden daha önce problem yaşadığı Koral Kalkan tarafından 5 Mayıs’ta bahçeye konulduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Zanlı Kalkan’ın uyuşturucu maddeyi evin bahçesine koyduktan sonra İsmail Öztaş ile birlikte polise ihbarda bulunduklarını tespit ettiklerini belirten polis, aynı gün zanlı Kalkan ile zanlı Öztaş’ında gözaltına alındığını ve mahkemeye çıkarılarak 3 gün tutukluluk emri alındığını söyledi.İKİ KEZ ARAÇ KUNDAKLADI:

Polis, yapılan ileri sorguda zanlı Kalkan’ın, 14 Şubat 2012 tarihinde Çağlar Barut’a ait aracı, 5 Mayıs 2012 tarihinde ise Sevval Değer’e ait aracı yüzerine yanıcı madde dökerek yaktığını tespit ettiklerini açıkladı.

Zanlıların 9 Mayıs’ta da ikinci kez Güzelyurt’ta mahkemeye çıkarıldığını kaydeden Polis, zanlı Öztaş’ın, Koral Kalkan’ın suç işleyeceğini bildiğini, mesele ile bağlantısı olduğunu belirtti.YEDİ GÜN TUTUKLULUK:

Her iki zanlı aleyhinde başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler, aranan şahıslar ve kayıp emareler olduğunu belirten polis,7 gün tutukluluk talep etti. Lefkoşa Kaza Mahkemesi her iki zanlının da 7 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

Bu haber toplam 15012 defa okunmuştur
İntikam için hazırladığı plan tutmadı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans