Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir ev ve iş yeri aynı saatte kurşunlandı
08 Haziran 2012 Cuma Saat 11:44

Bir ev ve iş yeri aynı saatte kurşunlandı

Sabah 04.00’te Güzelyurt’ta ilkokul öğretmeni Ahmet Tomay’ın evi, aynı saatte Gönyeli’de ‘Beauty Line’ adlı kuaför salonu kurşunlandı, Erdal Küpeli ile Hüseyin Kasapoğlu gözaltına alındı

Güzelyurt ve Gönyeli’de dün sabaha karşı aynı saatte iki ayrı kurşunlama olayı gerçekleşti, polis akşam saatlerinde her iki olayın faili olarak iki kişiyi gözaltına aldı.


Kurşunlama olaylarından ilki saat 04.00 sıralarında Güzelyurt’ta ilkokul öğretmeni Ahmet Tomay’ın evine yönelik yapılırken, ikinci kurşunlama ise aynı saatte Gönyeli’de Beauty Line isimli kuaför salonunu hedef aldı. Polis, her iki olayın failleri olarak Erdal Küpeli ve Hüseyin Kasapoğlu isimli kişileri gözaltına aldı.


Her iki kurşunlama olayı kamuoyunda korku ve endişe yarattı.


Güzelyurt Barış İlkokulu’nda görev yapan ve bu kentte yaşayan Ahmet Tomay’ın evine yağdırılan kurşunların ardından Güzelyurt Polis Müdürlüğü ekipleri, bölgede geniş çaplı soruşturma başlattı, Ahmet Tomay’ın ifadesine başvurdu. Tomay, kimseyle alıp-vereceğinin olmadığını söylerken,

“niye sizi hedef seçtiler?” sorusuna “bana göre bu kurşunlar yanlış adrese atıldı” diye yanıt verdi.


Güzelyurt Polis Müdürü Hüseyin Yeşildağlı da olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Yeşildağlı, adli polisten ve olay yeri inceleme uzmanlarından bilgi aldı.


Tomay’a ait evin üst balkonunda 2, giriş kapısındaki camda bir ve garaj kapısında da bir adet mermi izi tespit edildi. Olayın ardından Güzelyurt ve bölgesinde çok yönlü soruşturma başlatan polis, gün içerisinde Güzelyurt sakini Erdal Küpeli ile Hüseyin Kasapoğlu’nu gözaltına aldı. Küpeli’nin kömürcülük yaptığı öğrenildi.


Aynı saatte Gönyeli’de kurşunlama


Güzelyurt’ta Ahmet Tomay’ın evinin kurşunlandığı saatte, Gönyeli’de de Şerife Beykan’a ait “Beauty Line Hair Club” isimli kuaför salonu da silahlı saldırıya uğradı.


Saldırıda sıkılan iki kurşundan biri işyerinin kapısına isabet etti ve camı delerek içeriye girdikten sonra duvara saplandı. Diğer kurşunun ise işyerinin önündeki beton zemine isabet ettiği belirlendi.


Saldırının ardından saat 08.00 sıralarında işyerini açmaya giden Şerife Beykan, olayı fark ederek polise haber verdi, şikayetçi oldu.


Saldırıya uğrayan işyerinin çevresini kordon altına alan ve delilleri bulmaya çalışan polis ekipleri, çevrede kalan ve görgü şahidi olabilecek şahısların da ifadelerine başvurdu.


İki samimi arkadaş


Elde edilen bilgilere göre, polis dün sabah aynı saatte meydana gelen iki kurşunlama olayı ile ilgili olarak, çek-senet-tefecilik, mesleki rekabet gibi ‘ihbarlar’ üzerinde duruyor.


Gözlatına alınan Erdal Küpeli ile Hüseyin Kasapoğlu’nun çok samimi arkadaş oldukları ve sürekli birlikte görüldükleri haber verildi.

Bu haber toplam 16364 defa okunmuştur
Bir ev ve iş yeri aynı saatte kurşunlandı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans