Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Resmi Gazeteden Haberler
22 Şubat 2011 Salı Saat 13:57

Resmi Gazeteden Haberler

Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a çalışma ofisi kiralanması, Bakanlar Kurulu’nca onaylandı.

Bakanlar Kurulu’nun 4 Şubat’ta aldığı ve Resmi Gazete’nin 17 Şubat tarihli sayısında yayımlanan karara göre, Kıymet Trading ve Construction Ltd.’e (Hüseyin Metin Şadi) ait 8. Murat İlhan Sokak, Köşklüçiftlik-Lefkoşa adresindeki apartman dairesi ve yardımcı ev, Talat’ın ofis amaçlı kullanımı için ayda 400 sterline kiralandı. Binanın kira beledi ile elektrik, su ve telefon giderleri “2. Cumhurbaşkanı’nın Ofis Giderleri” kaleminden karşılanacak.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, 19-27 Aralık’ta Ankara Güven Hastanesi’nde geçirdiği kalp operasyonuna ilişkin tedavi masrafları da devletçe karşılanacak. Bakanlar Kurulu kararına göre, masrafın, fatura karşılığı Maliye Bakanlığı’nın uygun göreceği bir kalemden karşılanması onaylandı.

TÜK MÜDÜRÜ RAGIP RATİP

Resmi gazetede yayınlanan kararlara göre, Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) Müdürlüğü’ne de Ragıp Ratip atandı. Ratip’in ataması 1 Şubat’tan itibaren geçerli oldu.

BERBER, KUAFÖR VE GÜZELLİK SALONLARININ ÇALIŞMA SAATLERİ

Bakanlar Kurulu, berber, kuaför ve güzellik salonlarının çalışma saatlerini serbest bıraktı.

Buna göre, İş Yasası uyarınca KKTC’de faaliyet gösteren tüm işyerlerinin açılış ve kapanış saatleri serbest bırakıldı. Bu kapsamda kalan ve başka özel veya genel yasayla açılış ve kapanış saatleri düzenlenen işyerleri ise kararın dışında bırakıldı.

Bakanlar Kurulu’nun yeniden düzenlediği “işyeri veya işlerin açılış ve kapanış gün ve saatleri”ne göre gıda ürünleri, içecek, tütün ve içki gibi malların perakende satışı yapılan yerler ile çiçekçi, gazete bayii ve büfeler saat 24.00’te kapanacak.

Berber, kuaför ve güzellik salonları perşembe günleri saat 13.00’te kapanacak; pazar günleri ise 13.00-21.00 saatleri arası faaliyet gösterebilecek. Ekonomik ve sosyal gelişmelerin gerekli kıldığı hallerde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan önceden yazılı izin alanlar belirli bir süre bu kuraldan muaf olabilecek.

Konaklama hizmeti veren turistik tesislere 500 metre mesafedeki inşaatlarda, yaz dönemi (1 Nisan-30 Eylül) gürültüye neden olan iş makineler sadece 09.00-17.00 saatleri arasında çalışma yapabilecek. Her türlü inşaat faaliyetiyle inşaat amaçlı malzeme taşıma faaliyeti, pazar günleri yasak. Ancak bakanlıktan önceden yazılı izin alınması halinde bu işlemlere sınırlı izin verilebilecek.

16 KUYU KAZMA İZNİ

Güzelyurt ilçesindeki bazı köylerde 16 kişiye su kuyusu açma izni de verildi. Bakanlar Kurulu’nun Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre, içme suyu özelliği taşıyan aküferlerde su kuyusu kazılmasının yasaklanması kararına rağmen, özellikle kamu amaçları gözetilerek Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın uygun görmesi ve Bakanlar Kurulu’nun onayının alınması halinde kuyu kazılmasına izin verilmesi onaylandı.

2 ANAOKULA İSİM

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı İlköğretim Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı Gönyeli İlkokulu bünyesinde hizmet veren anaokul bölümüne “Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu”; Lapta İlkokulu bünyesinde hizmet veren anaokula da “Lapta Anaokulu” adı verildi.

Bu haber toplam 1704 defa okunmuştur
Resmi Gazeteden Haberler Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans