Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıbrıslı Türk ve Rum siyasiler bir araya geldi
23 Şubat 2011 Çarşamba Saat 13:19

Kıbrıslı Türk ve Rum siyasiler bir araya geldi

Bazı Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum siyasi parti başkan ve temsilcilerinin aylık rutin buluşmaları çerçevesindeki bu ayki toplantısı bugün yapılıyor.

Ledra Palace Otel’de, Slovakya’nın Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından düzenlenen toplantılar çerçevesindeki bugünkü buluşma saat 10.45’te gerçekleşti. Toplantının gündemi, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) tarafından belirlenecek. Toplantıya CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer de katılıyor.

Slovak Büyükelçi Anna Turenicova, toplantı başında yaptığı konuşmada, toplantıya katılan siyasi partilerin yıllık aktivite programı çerçevesinde, 3 Mart’ta Larnaka’da, “ırkçılık ve xenofobiaya (yabancı düşmanlığına) karşı mücadele” konulu bir toplantı düzenleyeceklerini söyledi.

Larnaka Kültür Merkezinde yer alacak toplantıya Larnaka Belediye Başkanı ile Avrupa Parlamentosu Kıbrıslı Türklerle Yüksek Temas Grubu Başkanı Libor Roucek ve üyelerinin de katılacağını kaydeden Turenicova, toplantıda bir ortak deklarasyon da üreteceklerini ifade etti. Turenicova
ayni gün Larnaka’da bulunan Hala Sultan Tekkesi ve Aziz Lazaros Kilisesinin de ziyaret edileceğini ifade etti.

Bugünkü toplantıya KKTC’den Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ve Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP), Güney Kıbrıs’tan Mücadeleci Demokrasi Hareketi (ADIK), Çalışan Halkın İlerici Partisi (AKEL), Kıbrıs Yeşiller Partisi, Demokrat Parti (DIKO), Birleşik Demokratlar (EDİ), Demokratik Seferberlik Partisi (DISI), Sosyal Demokrat Hareketi (EDEK) ve Merkezin Yeniden Yapılandırılması İçin Politik Grup (EPALXI)’nin başkan veya temsilcileri katılıyor.

Bu haber toplam 14423 defa okunmuştur
Kıbrıslı Türk ve Rum siyasiler bir araya geldi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans