Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sendikal Platform Grevleri devam ediyor
24 Şubat 2011 Perşembe Saat 12:42

Sendikal Platform Grevleri devam ediyor

Hükümetin ekonomik önlemler ile buna bağlı yasaları geri alması talebiyle bir süreden beri eylemde olan Sendikal Platform’un grevleri, bazı okullardaki grevlerin de eklenmesiyle devam ediyor

Platform bünyesindeki Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın (KTOEÖS) örgütlü olduğu Atatürk Öğretmen Akademisi’nde (AÖA) dün başlayan süresiz grev, 08.30 - 11.30 saatleri arasında bugün de sürüyor.

Atatürk ve Arabahmet İlkokulları ile Demokrasi Ortaokulu’nda uzun süre devam eden grevlerin hükümetin Pazartesi günkü kararıyla Salı günden itibaren 60 gün süreyle ertelenmesinin ardından Lefkoşa bölgesinde yeni okullarda da grev kararı alan KTOEÖS ve KTÖS, bugün iki okulda greve gitti.

Grev yasağına tepki gösteren KTOEÖS, Atleks Sanverler Ortaokulu’nda KTÖS ise Lefkoşa Şht. Tuncer İlkokulu’nda 08.00 - 11.00 saatleri arasında grev yapıyor.

Sendikal Platform’un Lefkoşa Mahkemeler, Tapu ve Nüfus Kayıt dairelerinde başlattığı, daha sonra Girne ve Gazimağusa mahkemelerini de dâhil ettiği süresiz grevler ise devam ediyor.

Platform bünyesindeki Gümrük Çalışanları Sendikası’nın (Güç - Sen) tüm gümrük birimlerinde mesai dışı çalışmama ve Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ile Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası’nın (Kamu - Sen) Girne ve Gazimağusa limanlarında mesai saatleri dışında hizmet vermeme eylemleri de sürüyor.

Bu haber toplam 1546 defa okunmuştur
Sendikal Platform Grevleri devam ediyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans