Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İskele Kültür ve Sanat Haftası
  • İskele Kültür ve Sanat Haftası
  • İskele Kültür ve Sanat Haftası
24 Şubat 2011 Perşembe Saat 16:00

İskele Kültür ve Sanat Haftası

İskele Belediyesi tarafından düzenlenen II. Kültür ve Sanat Haftası, 2-8 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Hafta boyunca fotoğraf sergisi açılacak, oyunlar sahnelenecek, bir çok değişik ülkeden şairlerin katılımıyla şiir dinletileri gerçekleştirilecek ve konserler verilecek.

“Bir Kentin İzleri-İskele” konulu fotoğraf sergisi ile başlayacak Kültür ve Sanat Haftası, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenecek “Kadın ve Yaşam” konulu panel ile sona erecek.

İskele Belediye Başkanı Halil Orun ile organizasyon komitesi, II. Kültür ve Sanat Haftası kapsamında düzenlenecek etkinliklerle ilgili bilgi vermek amacıyla bugün Belediyeler Birliği’nde basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan Belediye Başkanı Halil Orun, kültür ve sanat haftasının, Başbakan İrsen Küçük tarafından açılacak “Bir Kentin İzleri-İskele” konulu fotoğraf sergisi ile başlayacağını kaydetti.

Orun, halkı sanat ve kültürle buluşturmak, gençlerin sergileyeceği sanat ve kültür performansları yanında konukların becerilerini de izlettirmenin kendileri için büyük bir zevk ve mutluluk olduğunu söyledi; İskele Atatürk Kültür Merkezi’nin etkinliklere ev sahipliği yapacağını kaydetti.

Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda yapılacak etkinlikler için 50,000 Türk Lira’lık bir kaynak ayrıldığını dile getiren Orun, etkinlikler komitesinin program çalışmalarını yaparken bu kaynağı dikkate aldığını belirtti.

İskele Belediyesi’nin her alanda olduğu gibi kültür ve sanat alanında da sınırlarını zorladığını, çocuklara ve gençlere kültür ve sanatı sevdirme misyonunu başarıyla sürdürdüğünü anlatan Orun, İskele’nin kültür ve sanat alanında bir marka kent olma yönünde emin adımlarla ilerlediğini ifade etti.

II. KÜLTÜR VE SANAT HAFTASI PROGRAMI

II. Kültür Sanat Haftası,  2 Mart Çarşamba akşamı saat 18:00’de “Bir Kentin İzleri-İskele” resim sergisinin açılışıyla başlayacak.

Aynı gün saat 18:30’da ise “IV. Uluslararası Şiir Buluşması” resepsiyonu ve açılışı gerçekleştirilecek.

3 Mart Perşembe günü saat 10.00’da ise Sempozyum ve Uluslararası Şiir Dinletisi yer alacak.

Kıbrıs Türk Sanat Müziği Derneği tarafından sunulacak “Sevinecek Yıldızlar” isimli Türk Sanat Müziği Konseri de saat 20:00’de başlayacak.

Kültür ve Sanat Haftası kapsamında, 4 Mart Cuma günü de liselere yönelik Uluslararası Şiir Dinletisi yer alacak. Bu etkinlik saat 10:00’da gerçekleştirilecek.

İskele Kültür ve Sanat Derneği  Tiyatro Topluluğu saat 20:00’de “Neredesin Necati” isimli iki perdelik tiyatro oyununu sahneleyecek.
5 mart Cumartesi günü, Güzelyurt Sinerji Kültür Sanat Derneği Gençlik Tiyatrosu “Vura Vura Babaura” isimli oyunu sahneye koyacak. 2 perdelik oyun saat 20:00’de başlayacak.

6 Mart Pazar günü “Siyah-Beyaz Kıbrıs-Larnaka Belgeseli” gösterilecek. Gösterim saat 20:00’de.

7 Mart Pazar günü saat 09:00 ve 10:30’da Yazar Şebnem Oral’ın katılımıyla “Müzikli Masal Sepeti” kitabı ile ilgili ilk öğretim öğrencilerine yönelik bir  etkinlik düzenlenecek.

Saat 20:00’de ise II. Müzik Gecesi kapsamında Cypress Classica Konseri  ile Kıbrıs Türk Halk müziğine klasik dokunuşlar yapılacak.

II. Kültür Sanat Haftası’nın son günü olan 8 Mart Salı günü  09:00 ve 10:30 saatlerinde “Mutluluğun Peşinde” isimli  müzikli çocuk oyunu sahnelenecek.

Saat 20:00’de ise “Kadın ve Yaşam” konulu panel ve etkinlik düzenlenecek.

Etkinliklerin tümü İskele Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alacak.

Bu haber toplam 14893 defa okunmuştur
İskele Kültür ve Sanat Haftası Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans