Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Narenci Kesim Ekipleri eylem yaptı
24 Şubat 2011 Perşembe Saat 16:14

Narenci Kesim Ekipleri eylem yaptı

Güzelyurt Narenciye Kesim Ekipleri Birliği ve Bağımsız Narenciye Kesim Ekipleri Birliği, kesim ekipleri ile Cypfruvex ve diğer ihracatçılar arasında “fiyat uyuşmazlığı” gerekçesiyle bugün eylem gerçekleştirdi.

Narenciye bahçelerindeki kesimi durduran kesim ekipleri, sorunlarına çözüm bulunmaması halinde bugünden itibaren süresiz grevde olacaklarını açıkladı.

Güzelyurt Narenciye Kesim Ekipleri Birliği ve Bağımsız Narenciye Kesim Ekipleri Birliği, Kesim Ekipleri Birlik Lokali Önü’nde eylem düzenledi.

Eylemle ilgili olarak BRT’ye konuşan  Güzelyurt Narenciye Kesim Ekipleri Birliği Başkanı İbrahim Özbek, ihracatçılarla fiyat konusunda bir ortak noktaya varamadıklarını belirterek, Türkiye’den getirtilen 4 bine yakın işçiye ekmek vermek ve kendi evlerini de geçindirebilmek için belirledikleri maliyet fiyatlarını tüccarlara sunduklarını anlattı.

Özbek, maliyetin altında çalışmanın mümkün olmadığına işaret ederek, haklarını alıncaya kadar grevi sürdüreceklerini ve anlaşmaya açık olduklarını belirtti.

Bağımsız Narenciye Kesim Ekipleri Birliği Başkanı Tuncer İşkey de kesim ekiplerinin sorunlarının giderek arttığını kaydederek, istedikleri fiyatı alana kadar kesimi durdurduklarını belirtti.

Hükümetle bir sorunları olmadığına dikkati çeken İşkey, sorunun ihracat yapan ilgili şirketlerle olduğunu ve söz konusu şirketlerin de bu çarkın dönmesi için elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Bu haber toplam 12383 defa okunmuştur
Narenci Kesim Ekipleri eylem yaptı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans