Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mağusa Limanı ve Gümrükte grev yapıldı
25 Şubat 2011 Cuma Saat 14:54

Mağusa Limanı ve Gümrükte grev yapıldı

Sendikal Platform, eylem nedeniyle mesai saatleri dışında hizmet verilmeyen Mağusa Limanı’nda dün akşam saatlerinde bir geminin kılavuz kaptansız ve römorkörsüz çıkış yaptığı gerekçesiyle Gazimağusa Baş Kılavuzluk ve Liman Baş

Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş, Platform adına  Gazimağusa Baş Kılavuzluk ve Liman Başkanlığı önünde yaptığı açıklamada, “UBP hükümetinin yasa tanımazlığı, ülkeyi kaosa sürüklemesi ve kardeşi kardeşe düşürerek tüm kesimleri yok edişe götüren aymazlığının  iktidara geldiği günden beri devam ettiğini” iddia etti.

Özkardaş, “varoluş mücadelesi altında başlattıkları eylem ve grevlerin, ülkedeki iş adamlarının, halkın ve çocukların geleceğinin kurtuluşu için olduğunu” söyledi.

Zorluklara rağmen ayakları üzerinde durmaya çalışan iş adamlarını, gemi acenteleri veya armatörleri mağdur  etme gibi bir düşünceleri olmadığını kaydeden Özkardaş, “Bu bizim yaptığımız eylemler bilsinler ki, armatörlerimize karşı, acentelerimize karşı değildir. Bizler onların üretmesinin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz” dedi..

Özkardaş,  mesai saatleri dışında görev yapmama kararlılığında olmalarına rağmen dün bir geminin Liman Başkanı’nın emriyle saat 17.00’den sonra kılavuz kaptansız, römorkör ve personel olmadan  yasa dışı çıkış yapmasına tepki olarak bugün bir günlük grev yaptıklarını anlattı.

Özkardaş, sendikaların halka karşı hasmane bir tutumu olmadığını belirterek, gelen gemilerin içindeki yolcuların 3 gün mağdur olmaması adına acentelerin talep etmesi durumunda yolcuların romorkörlerle dışarı çıkarılması kararını da aldıklarını söyledi.

Tepkilerinin UBP hükümetine karşı olduğunu söyleyen  Özkardaş, bu kararlılıklarının devam edeceğini, bundan sonra herhangi bir gemi yasa dışı çıkış yapmak isterse  tepkilerinin bugünkünden daha da sert olacağını söyledi.

“2 MART KAOS MİTİNGİ  OLMAYACAK”

Lefkoşa’da 2 Mart’ta yapılacak  mitingin ülkenin var oluş mücadelesi için olduğunu da yineleyen Özkardaş, “Kardeşin kardeşe düşeceği ya da kaosun yaşanacağı bir miting olmayacak” dedi.

Özkardaş, Kıbrıs Türk halkının eylem ve mitingleri demokrasi  ve olgunluk içinde yaptığına dikkat çekti.

Özkardaş, “Bu miting ne  Türkiye halkına, ne de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı olacaktır.  Bu miting ve eylemler, dayatma paketlerini yapan AKP Hükümeti ile buradaki işbirlikçisi UBP hükümetine karşı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 11039 defa okunmuştur
Mağusa Limanı ve Gümrükte grev yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans