Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük Sendikal platform ile görüşmeyi açıkladı
25 Şubat 2011 Cuma Saat 15:55

Küçük Sendikal platform ile görüşmeyi açıkladı

Başbakan İrsen Küçük, Sendikal Platformun sunduğu 23 maddelik öneri ve talepleri müzakere etmeye ve sıkıntıların aşılması için sendikalarla diyalogu sürdürmeye hazır olduğunu belirtti.

Küçük, “Biz hükümet olarak, sendikalarla ve sivil toplum örgütleriyle, ülkemizin sorunlarının aşılması, halkımızın ekonomik refah düzeyinin artırılması ve kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomi yaratmak için her zaman çalışmaya ve diyaloga hazırız” dedi.

Başbakan Küçük, Sendikal Platform ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında yaptığı yazılı açıklamada, uzlaşma kültürünü egemen kılarak diyalogu sürdürmek ve ülkenin içinde bulunduğu gerçekleri ortaya koyarak görüşmeler yapmak üzere Sendikal Platform ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Küçük, “Görüşmede, ekonomik sorunlar içerisinde bulunan ülkemizde bunları aşmak için çareleri birlikte üretmek gereği üzerinde durularak ülkemizde mevcut ekonominin sürdürebilir olmadığı, ekonomik tedbirlerin kaçınılmaz olduğunu ifadeyle hükümet olarak sendikalarla herzaman diyalog ve işbirliğine açık olduğumuzu kaydettim” dedi.

Sendikal Platform’un hükümete sunduğu 23 maddelik öneri ve talepleri müzakere etmeye ve sıkıntıların aşılması için  sendikalarla diyalogu sürdürmeye hazır olduğunu vurgulayan Küçük, platformun önkoşul olarak ortaya koyduğu “Ekonomik Program ve bu programa dayalı bugüne kadar yapılan düzenleme ve yasalar geri çekilmeden hiç bir görüşme yapmamada” ısrarlı olmasından dolayı toplantıdan bir sonuç alınamadığını kaydetti.

“DEMOKRATİK HAKLARIN KULLANILMASINA SAYGILIYIZ”

Başbakan Küçük, yasal çerçevede yapılan hiçbir eylemin karşısında olmadıkları gibi demokratik hakların kullanılmasına da saygılı olduklarını da söyledi.

“TÜRKİYE’YE YÖNELİK HAKARET OLMAMASI YÖNÜNDE ÖNLEM GEREĞİNE VURGU YAPTIM”

Hiçbir sendikaya yönelik, ne münferit ne de toplu olarak, eylemi engelleme yönünde tek bir girişimin dahi söz konusu olmadığını kaydeden Küçük, “Ancak, yasal bir hak kullanılırken hiçbir makam ve kişiyi rencide edici ifadelerin yer almaması, özellikle anavatan Türkiye’ye ağır hakaretler içeren tutumların olmaması yönünde mitingi düzenleyenlerin özel önem göstermesi gereğine vurgu yaptım” dedi.

Bu haber toplam 1614 defa okunmuştur
Küçük Sendikal platform ile görüşmeyi açıkladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans