Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Liderlerin Görüşmesi 2.5 Saat sürdü
28 Şubat 2011 Pazartesi Saat 18:16

Liderlerin Görüşmesi 2.5 Saat sürdü

Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde bu sabah bir araya gelen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas arasındaki görüşme yaklaşık 2.5 saat sürdü.

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, liderlerin iyi ve uzun bir görüşme yaptıklarını kaydederek, görüşme sırasında çeşitli konularda “ayarlamalar yapıldığını” belirtti.

Downer, liderlerin görüşmelerin zeminiyle ilgili değerlendirmeler yaptıklarını ve müzakerelerin önceden üzerinde anlaşmaya varılmış BM zemininde devam etmesi üzerinde uzlaştıklarını kaydetti.

Downer, bu uzlaşma çerçevesinde tüm başlıkların “her konuda anlaşmaya varılmamışsa hiç bir konuda anlaşmaya varılmamış sayılacak” anlayışıyla, yakınlaşma noktalarını artırmak amacıyla müzakere edileceğini vurguladı.
Downer, yöntemle ilgili de değerlendirmelerde bulunulan görüşmede, temsilcilerin çarşamba günü, liderlerin ise cuma günü saat 16.00’da bir araya gelmesinin kararlaştırıldığını söyledi. BM diplomatı, cuma günkü görüşmede “Yönetim ve Güç Paylaşımı” başlığının ele alınacağını söyledi.
Downer, kısa açıklamasının sonunda, soru sorma teşebbüsünde bulunan Rum gazeteciye “Acelem var, gitmem gerek, soru almayacağım” dedi.

Bu haber toplam 1647 defa okunmuştur
Liderlerin Görüşmesi 2.5 Saat sürdü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans