Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ön izinle gelenlerin sayısı sınırlanacak!
01 Mart 2011 Salı Saat 12:58

Ön izinle gelenlerin sayısı sınırlanacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Türkay Tokel, KKTC’ye ön izinle gelenlerin sayısının sınırlanacağını belirterek, “Buna bugünden itibaren bir çizgi çekiyoruz” dedi.

Ülkede 15 bine yaklaşan işsiz sayısının aşağı çekilmesinin zorunlu olduğunu belirten Türkay Tokel, işsizliğin aşağı çekilebilmesi için yeni bir takım imkanlar yaratmak gerektiğini ve bunların hep birlikte yaratılacağını kaydetti.

Tokel, “Ülkede 40 bine yaklaşan ve hatta 42 bini bulan ön izinli çalışana hala kapıları açık bırakmak ülkeye yapılabilecek en büyük hata olur” ifadesini kullandı.

Tokel, bu sabah, Cafer Özcafer başkanlığındaki İnşaat Müteahhitleri Birliği heyetini kabul etti.

ÖZCAFER

İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Özcafer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile her zaman sıkı işbirliği içerisinde çalıştıklarını belirterek bunun için Bakana teşekkür etti.

Olağanüstü genel kurulda görev başına gelen yeni yönetim kurulu olarak bakanı ziyaret etmek istediklerini kaydeden Özcafer, zor bir dönemde iş başına geldiklerini ve sorunlara çözüm bulmak amacında olduklarını söyledi.

Çalışma hayatının kayıt altına alınmasının önemine dikkat çeken Özcafer, geçmişten gelen sıkıntılar altında sektörün ezilmekte olduğunu ve bakanlıkla daha sıkı işbirliği istediklerini vurguladı.

TOKEL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Türkay Tokel ise, İnşaat Müteahhitleri Birliği yeni yönetiminin ateşten gömlek giydiğini belirterek, “Bu ülke hepimizin sorunları aşacaksak birlikte aşacağız. Hepimiz için bu dönem zor bir dönem” dedi.

Ülkenin içinde bulunduğu şartların zor olduğunu kaydeden Tokel, hükümetin almaya çalıştığı tasarruf tedbirlerinin beraberinde sıkıntılar da getireceğini ancak bu sıkıntıların göğüslenmek zorunda olduğunu söyledi.

ÖNİZİNLER

Ülkenin 100 bin çalışanından yarısının ön izinle, çalışma izni ile gelen insanlardan oluşmakta olduğuna dikkat çeken Tokel, “Buna bugünden itibaren bir çizgi çekiyoruz” ifadesini kullandı.

Ön izinle gelenlerin sayısının sınırlanacağını vurgulayan Türkay Tokel, ülkenin içinde bulunduğu şartlardan dolayı işsiz sayısının her geçen gün arttığını, güneydeki ekonomik sıkıntılardan olayı güneyde çalışırken şimdi kuzeye gelen insanlar olduğunu ifade etti.

15 bine yaklaşan işsiz sayısının aşağı çekilmesinin zorunlu olduğunu belirten Tokel, işsizliğin aşağı çekilebilmesi için yeni bir takım imkanlar yaratmak gerektiğini ve bunların hep birlikte yaratılacağını kaydetti.

Tokel, “Ülkede 40 bine yaklaşan ve hatta 42 bini bulan ön izinli çalışana hala kapıları açık bırakmak ülkeye yapılabilecek en büyük hata” dedi.

Bu haber toplam 11004 defa okunmuştur
Ön izinle gelenlerin sayısı sınırlanacak! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans