Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rauf Denktaş Mitinge bende katılacaktım
03 Mart 2011 Perşembe Saat 14:00

Rauf Denktaş Mitinge bende katılacaktım

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Lefkoşa’da dün düzenlenen mitingin Kıbrıs Türk halkının sesini dünyaya duyurduğunu ve çok başarılı olduğunu belirterek, “Olaysız geçeceğini bilseydim ben de katılacaktım” ifadelerini kulland

Kıbrıs Türk Kültür Derneği’ni ziyaret eden Denktaş, derneğin Ankara’dan gelen başkanı ve diğer yetkilileriyle görüştü.

Kıbrıs Türk Kültür Derneği’nin uzun yıllardır Kıbrıs Türk varlığını ve haklarını korumak için çalışma yaptığını ifade eden Denktaş, derneğin zamanında Atatürk’ün isteğiyle ve TC yetkililerinin desteğiyle kurulduğunu, o günden beri büyük hizmetler yaptığını söyledi.

Denktaş, KKTC’de açılan yeni şubesinin mutluluk verici olduğunu belirterek, derneğin düzenlediği panel ve sempozyumları övdü.

Denktaş, dün gerçekleştirilen mitingin çok başarılı geçtiğini ve Kıbrıs Türk halkının bir kez da anavatanıyla arasına kimsenin girmesine izin vermeyeceğini ispatladığını ifade ederek, Kıbrıs Türk halkının dünyaya varlığını duyurmak için gerçekleştirdiği mitingin amacına ulaştığını belirtti.

Eşinin de dünkü mitinge katıldığını ancak kendisinin “bir avuç insanın maskaralık yapma ihtimaline karşı” gitmediğini dile getiren Denktaş, “Olaysız geçeceğini bilseydim ben de halkın egemenliğine sahip çıkmak için gerçekleştirdiği mitinge katılırdım” dedi.

Rumların bu mitingle umduklarını bulmadığını ifade eden Denktaş, Rumların milli muhafız ordusunun silahlarını halka dağıttığı haberine dikkat çekerek, bu konu üzerinde durulması gerektiğini, bunun sivil halkı silahlandırma kampanyası olduğunu söyledi.

Bu haber toplam 1933 defa okunmuştur
Rauf Denktaş Mitinge bende katılacaktım Haberi

YORUMLAR
mehmet
sendemi brütüs
ya arkadaş o mitink te biz rumu istemiyoruz diye bağıranlar olduda biz duymadıkmı ayşe dışarı işkalci tc solganları vardı bu nasıl bir zihniyet
03 Mart 2011 Perşembe Saat 21:44

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans