Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kktc 2010 Çalıştayı Ankara da
04 Mart 2011 Cuma Saat 12:13

Kktc 2010 Çalıştayı Ankara da

Türkiye’deki Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği ile KKTC Dış Basın Birliği’nin organize ettiği “KKTC 2011 Çalıştayı-Fırsatlar ve Tehditler” konulu çalıştay yarın Ankara’da gerçekleşecek.

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün ile Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da açılışa katılarak konuşma yapacağı çalıştay, 2 oturumda gerçekleşecek.

Çalıştayda, Cumhurbaşkanlığı eski Müsteşarı Ergün Olgun “Kıbrıs’ta Görüşme Sürecinin Son Durumu”, eski bakanlardan İsmail Bozkurt “Kıbrıs Türk Halkının Var Oluş Savaşımı ve Devletleşme Süreci”, Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ulvi Keser “Kıbrıs Türk Mücadele Tarihinde Türk Mukavemet Teşkilâtı ve Önemi”, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Soyalp Tamçelik “Batı Dünyası Açısından Kıbrıs'ın Jeopolitik ve Jeostratejik Önemi”, Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi Tanpınar “KKTC’de Toplumsal Değişim”, YÖDAK Üyesi Prof. Dr. Umay Türkeş Günay “Türk Dünyası ve KKTC”, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahattin Turan “Çağcıl Gelişmeler Işığında KKTC’nin Geleceği Açısından Eğitimin Stratejik Önemi”, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abbas Karaağaçlı “KKTC’nin Türk Cumhuriyetlerinde ve İran’da Tanıtılması”, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adem Kara “Arşiv Belgelerine Göre Kıbrıs’taki Halkların (Türklerle Rumların) İlişkileri”, Kıbrıs Vakıflar İdaresi Eski Genel Müdürü Taner Derviş “Kıbrıs Vakıflar İdaresinin Statüsü ve Stratejik Önemi”, TC Başbakanlık Kıbrıs İşleri Müşavirliği Kıbrıs Uzmanı Özgür Üçkuş “KKTC'nin Ekonomik Yapısı ve Yatırım Alanları” konulu sunum yapacak.

Çalıştayda ayrıca fotoğraf sanatçısı Zeynel Yeşilay’ın "Sonsuz Bir Şiir Kuzey Kıbrıs” konulu multi-vizyon sunumu yapılacak.

Bu haber toplam 14054 defa okunmuştur
Kktc 2010 Çalıştayı Ankara da Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans