Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eroğlu, Kadına şiddet cehalet göstergesi
08 Mart 2011 Salı Saat 19:51

Eroğlu, Kadına şiddet cehalet göstergesi

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, kadına yönelik taciz ve şiddetin cehaletin göstergesi olduğunu belirterek, eğitimin önemine işaret etti.

Eroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Latife Birgen başkanlığındaki Kıbrıs Türk Kadınlar Konseyi ile konukları Türkiye’nin eski bakanlarından Işılay Saygın ile Türk Kadınlar Konseyi üyelerini kabul etti.

Eroğlu, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye’den gelen konuklarla kadın hakları gününün 100’üncü yıldönümünü kutlamanın güzel bir olay olduğunu belirtti.

“Kadına karşı şiddet affedilemez” diyen Eroğlu, Kıbrıs’ta az da olsa kadına yönelik şiddet olduğunu, dileğinin gelecek yılki Dünya Kadınlar Günü kutlamasını bu konuların daha az tartışılarak kutlanması olduğunu söyledi.

Eroğlu, Türkiye’den gelen kadınlar arasında Türkiye’nin eski bakanlarından Işılay Saygın’ın da bulunmasından duyduğu memnuniyeti de ifade etti.

SAYGIN

Işılay Saygın da konuşmasında, Türk Kadınlar Konseyi olarak kadınlar gününün 100’üncü yıldönümünü KKTC’de kutlamaktan duyduğu memnuniyeti belirtti ve dünyanın yarısını oluşturan kadınların karar alma süreçlerinde daha çok yer almasını  istediklerini söyledi.

Sayın, kadına yönelik şiddet ve tacizin önemli sorunlardan biri olduğunu, son dönemde kadına yönelik şiddette yüzde 1400 artışın korkunç bir durumu gösterdiğin anlatarak, gelecek yıl problemsiz bir kutlama arzu ettiklerini belirtti.

BİRGEN

Kıbrıs Türk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı Latife Birgen ise, böyle güzel bir günde kutlamalar için adaya gelen Türkiyeli konuklarla ziyarete olanak sağlayan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na teşekkür etti.

Ziyarette, İzmir Kadın Konseyi adına Cumhurbaşkanı Eroğlu’na hatıra plaketi de takdim edildi.

Bu haber toplam 11161 defa okunmuştur
Eroğlu, Kadına şiddet cehalet göstergesi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans