Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mahkemeler ve Nüfus dairesi işbaşı yaptı
10 Mart 2011 Perşembe Saat 12:46

Mahkemeler ve Nüfus dairesi işbaşı yaptı

Hükümetin, Mahkemeler ve Nüfus Kayıt Dairesi’ndeki grevleri 60 gün süreyle ertelemesinin ardından bu işyerlerinde çalışanlar, bugün, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası’nın (KTAMS) Lefkoşa Mahkemeler önündeki basın açıklaması

Sendikal Platform’un 22 aydır yollarda olduğunu; bir avuç onurlu insanın 11 Ocak 2011 tarihinden itibaren Kıbrıs Türkü’ne yapılan “hareket ve saldırıya” karşı direndiğini söyleyerek, mücadelenin bitmediğini bildirdi.

Kaptan, önce “eylem hakkına saygılıyız, yasaklama gündemimizde yok” diyen Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin 60 gün sonra grev yasakladığını ileri sürerek, hükümeti, derhal istifaya davet etti.

Ahmet Kaptan, UBP’nin baskılarla yönetime devam edemeyeceğini, “koltuk uğruna kendi halkına hakaret edilirken ses çıkarmayan” seçilmişleri kabul etmediklerini anlatarak, mücadelenin devam ettiğini, Sendikal Platform’un hükümete 25 Mart tarihine kadar tanıdığı sürenin hala geçerli olduğunu söyledi.

Kaptan, bugün, bir avuç insanla sürdürülen greve tahammül edemeyenlerin, günü geldiğinde onurlu bir avuç insanın eylemlerine aynı kararlılıkla devam edeceğini anlaması gerektiğini kaydederek, verilen mesajı anlamayanların veya anlamak istemeyenlerin Kıbrıs Türk tarihini iyi okumasını istedi.

Basın açıklamasına gelerek destek veren Sendikal Platform üyelerine teşekkür eden Kaptan, 60 gündür kesintisiz grev yapan ve yapmaya devam eden kamu emekçilerine ayrıca teşekkür etti. Kaptan’ın bu sözü üzerine grevdeki kamu emekçileri  “yılgınlık yok direniş var” sloganı attı.

Bu haber toplam 11136 defa okunmuştur
Mahkemeler ve Nüfus dairesi işbaşı yaptı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans