Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ctp, Kthy Çadırı ziyaret etti
10 Mart 2011 Perşembe Saat 12:53

Ctp, Kthy Çadırı ziyaret etti

CTP - BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Meclis Grubu ve Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bu sabah KTHY çadırını ziyaret ederek, işten çıkarılan çalışanlara destek belirtti. KTHY çadırına saat 10.20’de gelen CTP heyeti, KTHY

Hava - Sen Başkanı Buran Atakan, KTHY elemanlarının mağduriyetlerinin üzerinden 142 gün geçmesine karşın “bayrak - devlet dendiğinde meydanda kül bırakmayanların, KTHY bayrağını yere indirerek çalışanları sokağa attığını, halkın onurunu ve gururunu ayaklar altına aldığını” iddia etti.

Çadır eyleminin başladığı günden beri siyasi partiler, sendikalar ve birçok sivil toplum örgütünün “haklı” mücadelelerine destek verdiğini ifade eden Hava - Sen Başkanı Buran Atakan, “Bu ülkede haklılığımız sadece UBP Hükümeti ve yetkilileri tarafından bilinmiyor” dedi.

“Sokağa attığı 350 KTHY çalışanından bir kişi bile istihdam etmeyen hükümet, kendi yakınlarından yaklaşık 2 bin kişiyi istihdam etti, çalışanların mağduriyeti karşısında ise seyirci kalmaya devam etti” diyen Atakan, “Biz mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. KTHY çalışanlarına bunu yaşatanlar, bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerdir” şeklinde konuştu.

Atakan, kendilerine güç veren ve motive eden ziyaret ve desteklerinden dolayı genel başkan Soyer ve diğer CTP yetkililerine teşekkür etti.

SOYER

CTP - BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer ise yaptığı konuşmada, Meclis Grubu ve MYK üyeleriyle birlikte gerçekleştirdikleri ziyaretin tek amacının; KTHY çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi, yaşanan bu “ayıbın” ortadan kaldırılması ve “haklı” mücadelelerinde KTHY çalışanlarının yanında olduklarını göstermek olduğunu söyledi.

CTP, DP ve TDP olarak KTHY konusunda Genel Meclis Soruşturması açılması konusunda Meclis’e bir önerge verdiklerini anımsatan Soyer, “Bu insanlar Sosyal Sigorta’dan yoksun, İhtiyat Sandığı’ndan yoksun, maaştan ve işsizlik ödeneğinden yoksun, çadırdadırlar. Bu çadırın buradan sökülmesi, çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesi, çalışanların yeni kurulacak şirkette veya devlette istihdam edilmelerinin garanti edilmesi için buradayız” dedi.

Soyer, kendi yakınları ve partililerinden binlerce kişiyi istihdam edenlerin, öncelikle KTHY çalışanlarının mağduriyetlerini gidermek zorunda olduklarını kaydetti.

Toplumun vefaya ve sağduyuya ihtiyacı olduğuna işaret eden Soyer, KTHY çalışanlarına her türlü desteği vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Bu haber toplam 1872 defa okunmuştur
Ctp, Kthy Çadırı ziyaret etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans