Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sendikal Platform Tüm Eylemleri askıya aldı
10 Mart 2011 Perşembe Saat 19:20

Sendikal Platform Tüm Eylemleri askıya aldı

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, Sendikal Platformun; mücadelesinin daha başarılı olması için eylem şeklini değiştirme adına tüm alanlarda uyguladığı grev ve eylemlerini askıya alma kararı aldığını bildirdi.

Sendikal Platform, Girne ve Gazimağusa limanlarının Baş Kılavuzluk, Limanlar Dairesi ve Gümrük Şube Amirliklerinde uyguladığı “Ek çalışma yapmama” eylemlerini bugün saat 18.00 itibari ile askıya aldı.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan Sendikal Platformun toplumsal sorumluluk ve mücadelenin ihtiyaçlarını dikkate alarak Mahkemeler ve Nüfus Kayıt Dairelerindeki süresiz grevlerine 2 Mart’tan sonra da devam etme kararı verdiğini anımsattı; ancak iktidara geldiği günden beri hiçbir kararında halk yararını dikkate almadığını savunduğu UBP hükümetinin, 60 günden sonra grev yasaklaması getirmesini, “yasakçı ve vizyonsuz iş bilmezlik” olarak gördüklerini kaydetti.

Kaptan, mücadelenin daha başarılı olması için Sendikal Platformun zemin ve eylem şeklini değiştirme adına tüm alanlarda uyguladığı grev ve eylemlerini askıya alma kararı ürettiğini ifade etti.

Kaptan, Sendikal Platformun, UBP hükümetine “25 Mart’a kadar gereğini yapma” çağrısını da yeniledi.

Bu haber toplam 1943 defa okunmuştur
Sendikal Platform Tüm Eylemleri askıya aldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans